Zamestnanci magistrátu podporia primátorskú kvapku krvi

Zamestnanci magistrátu podporia primátorskú kvapku krvi

Darovanie krvi zamestnancov magistrátu a ich rodinných príslušníkov sa stalo dlhoročnou tradíciou. Zapojiť sa do akcie „Primátorská kvapka krvi“ plánujú aj zajtra, 11. novembra na pracovisku Národnej transfúznej služby v priestoroch Univerzitnej nemocnice L. Pasteura na Triede SNP.

Darovanie krvi by malo byť bežnou súčasťou nášho života. Nikdy totiž nevieme, kedy najvzácnejšiu tekutinu budeme potrebovať my alebo naši blízky. K dlhoročnej tradícii magistrátu, k jej humánnemu a dobročinnému charakteru sa pripojí, ako každý rok, primátor mesta Košice Jaroslav Polaček.

Darovanie krvi je aj v súčasnej epidemickej situácii bezpečné a nie je dôvod na žiadne obavy. Práve naopak. V čase pandémie je v nemocniciach situácia vážna a potreba krvi o to nutnejšia. Práve vaša krv môže zachrániť predčasne narodené dieťa, človeka po ťažkom úraze, účastníka dopravnej nehody či onkologického pacienta. Prekážkou nie je ani to, ak ste očkovaní proti novému koronavírusu. Darovať krv môžete 28 dní po prvej alebo druhej dávke vakcínou od AstraZenecy. Pri vakcínach od spoločností Pfizer/BioNTech a Moderna je možné darovať krv dva týždne po podaní prvej alebo druhej dávky.

Darovať krv môžete každý pracovný deň napríklad na pracovisku Národnej transfúznej služby SR v priestoroch Univerzitnej nemocnice L. Pasteura.

Zdroj: Fb Mesto Košice

Foto: Fb Mesto Košice

Odporúčame

TOP články