Začala sa oprava Masarykovej ulice, vodiči musia počítať s obmedzeniami

Začala sa oprava Masarykovej ulice, vodiči musia počítať s obmedzeniami

V metropole východu sa začína ďalšia súvislá oprava cesty a jej priľahlých chodníkov. Tentokrát prišla na rad Masarykova ulica, ktorej oprava sa uskutočňuje v rámci druhej etapy zákazky „Opravy asfaltových povrchov a práce na komunikáciách vo vlastníctve mesta Košice.“

Prípravné práce začali včera (14. 11.), k výraznejším dopravným obmedzeniam však dôjde od stredy 16. novembra. Predpokladaný termín ukončenia stavebných prác je 20. december.

Počas rekonštrukcie Masarykovej dôjde k obmedzeniu parkovania na ulici a k zníženiu rýchlosti na 30 km/h. Zároveň v úseku od kruhového objazdu Štefániková po Svätoplukovu dôjde k zúženiu vozovky. Od Svätoplukovej po Bencúrovu sa ulica zjednosmerní.

Obchádzkové trasy budú znázornené prenosným dopravným značením. Mesto zároveň žiada vodičov, aby boli trpezliví, pri plánovaní ciest zohľadnili krátkodobé dopravné obmedzenia a rešpektovali dočasné dopravné značenia.

Posunie sa zastávka MHD

Na Masarykovej ulici zároveň v týchto dňoch začala rekonštrukcia autobusových zastávok Železničná nemocnica (v oboch smeroch). Informoval o tom Dopravný podnik mesta Košice. Z toho dôvodu sa stanovištia pre linky č. 17 a 19 dočasne presúvajú na Svätoplukovu ulicu:

  • smer Námestie Maratónu mieru – pred kruhovým objazdom v miestach bývalej zastávky pri parkovisku (dočasný označník),
  • smer Staničné námestie – zastávka linky č. 30 pri budove Železničnej nemocnice.

Zdroj: Mesto Košice, DPMK

Foto (ilustr.): Mesto Košice

Odporúčame

TOP články