Vysoké ceny energií ohrozujú aj obľúbené kino Úsmev. Rozbehli crowdfundingovú kampaň

Vysoké ceny energií ohrozujú aj obľúbené kino Úsmev. Rozbehli crowdfundingovú kampaň

Prvú ranu spôsobila kinu celosvetová pandémia a odliv divákov z kín, v súčasnosti sa k problémom pripojili aj vysoké ceny energií. Na svojich podporovateľov a skalných divákov sa Kino Úsmev rozhodlo obrátiť cez crowdfundingovú kampaň.

Získané peniaze pomôžu kinu v udržaní jeho plnej prevádzky a podporia Kino Úsmev v jeho kultúrnych, umeleckých a vzdelávacích aktivitách. Plánujú pokračovať v zveľaďovaní priestorov kina, v podpore mladých (aj najmenších) tvorcov a v zabehnutých aktivitách.

Pomôcť môžete napríklad predplatením vstupeniek, kúpou permanentky, rezervovaním kinosály či nákupom autorskej grafiky a reklamných predmetov. Podporiť fungovanie kultového storočného kina v Košiciach môžete aj prostredníctvom darcovskej kampane: https://www.donio.sk/usmev

Košické Kino Úsmev minulý rok oslávilo rokov od svojho otvorenia. Patrí k najstarším kinám na Slovensku. Mestské zastupiteľstvo v júni 2015 jednohlasne schválilo prenájom Kina Úsmev občianskemu združeniu Cinefil na dobu 15 rokov za symbolický prenájom, so záväzkom do piatich rokov pretvoriť Kino Úsmev na Centrum audiovizuálnej kultúry. Úspechom občianskeho združenia je nový košický kultúrny uzol, kde sa sústreďuje zaujímavý a kreatívny život, ktorý tvoria aj Košičanky, Košičania a návštevníci nášho mesta. Úsmev tvorí inkluzívny priestor a program pre malých aj veľkých, pre ľudí so znevýhodnením a teší sa aj záujmu seniorov.

(LS,CŠ)

Foto: Kino Úsmev

Odporúčame

TOP články