Výborný výkon priniesol hladký triumf. Breton: O motiváciu bolo postarané

Výborný výkon priniesol hladký triumf. Breton: O motiváciu bolo postarané

Povzbudení triumfom nad nováčikom z Humenného, vybiehali košickí hokejisti do súboja druhého kola proti Banskej Bystrici s jasným cieľom zabrať opäť naplno. Načrtnutý zápasový plán podporil rýchly gól Filipa Krivošíka, ktorý si otvoril extraligový účet v drese Oceliarov už v 108. sekunde stretnutia.

„Predchádzala tomu výborná práca Pollocka. Presadil sa jeden na jedného na modrej čiare. Bolo to trochu riskantné, ale vyšlo mu to a potom ma pekne našiel. Nebolo to zohraté, vyšla nám však improvizácia. Vypľulo ma do voľného priestoru a ostávalo zakončiť,“ popísal prvý gólový moment duelu jeho autor.

Hostia spod Urpína síce v úvode desiatej minúty vyrovnali zásluhou Kanaďana Velu, no potom už úradovali iba bývalí hráči Banskej Bystrice v košickom drese. Po dva góly strelili útočník Joona Jääskelainen i obranca Alex Breton.

„V tíme máme tuším až osem bývalých hráčov Banskej Bystrice a vôľa vyhrať bola citeľná. Je vždy iné nastupovať proti svojmu bývalému klubu a v našom prípade sa to navyše týka i trénera. O motiváciu sme teda mali postarané. Osobne sa však pripravujem na každý zápas rovnako a môže ma len tešiť, že mi padli dva góly. V extralige sa mi to totiž stalo len druhýkrát,“ poznamenal Breton, ktorý zopakoval dvojgólový výkon z 12. marca 2021. V drese Baranov vtedy pomohol k triumfu 7:2 nad Liptovským Mikulášom dokonca bilanciou 2+2. Nedeľný výkon proti svojmu bývalému klubu označil za priam ukážkový. „Z našej strany to bol výborný zápas. Hrali sme presne podľa nášho plánu a súpera sme nepustili prakticky k ničomu.“

Viac si prečítajte na HC Košice

Odporúčame

TOP články