Volebná sobota je v plnom prúde

Volebná sobota je v plnom prúde

V sobotu 30. septembra sa na Slovensku konajú predčasné parlamentné voľby 2023. Vo voľbách kandiduje 24 politických strán a hnutí a jedna koalícia. Volebné miestnosti sa otvorili o 7.00 hod., uzavrieť by sa mali v plánovanom čase o 22.00 hod.

Maratónci s hlasovacími preukazmi môžu odvoliť v Kulturparku

Veľká účasť voličov je vo volebnej miestnosti zriadenej pre bežcov 100. ročníka Medzinárodného maratónu mieru (MMM) v Košiciach, ktorí si vybavili hlasovací preukaz. Účastníci nedeľňajšieho (1. 10.) bežeckého podujatia, ktorí si v priestoroch Kulturparku preberajú štartovacie čísla, môžu až do 22.00 h voliť v blízkom pavilóne November. Špeciálny volebný okrsok číslo 21 v areáli Kulturparku zriadila mestská časť na požiadanie organizátorov bežeckého podujatia.

Naopak, slabší záujem voličov je už tradične na košickom sídlisku Luník IX. V dvoch okrskoch je zapísaných spolu zhruba 4840 oprávnených voličov. Priebeh volieb je tam podľa okrskových komisií pokojný a bezproblémový.

K volebným urnám už zavítal primátor mesta Košice Jaroslav Polaček aj bývalý prezident SR a bývalý primátor Košíc Rudolf Schuster.

Zdroj: TASR, mesto Košice

Foto: Miroslav Vacula

Odporúčame

TOP články