Vianoční pomocníci obdaria aj košických seniorov

Vianoční pomocníci obdaria aj košických seniorov

Verejnosť môže tento rok plniť priania v rámci iniciatívy Vianoční pomocníci seniorom, ktorým je poskytovaná opatrovateľská služba v Košiciach. Okrem metropoly východu sa iniciatíva uskutoční aj v Poprade, Spišskej Novej Vsi či v Levoči. TASR o tom informovala koordinátorka projektu v Košiciach Linda Babušík Adamčíková.

„Hlavnou myšlienkou projektu je obdarovať a potešiť seniorov pred Vianocami a pomôcť im takto rozptýliť pocity osamelosti a nepotrebnosti, ktoré neraz pociťujú práve počas najkrajších sviatkov roka,“ uviedla s tým, že v Košiciach spolupracujú so všetkými mestskými časťami, ktoré zabezpečujú opatrovateľskú službu pre seniorov a tiež so Strediskom sociálnej pomoci mesta Košice na Garbiarskej ulici.

Vianoční pomocníci od začiatku novembra zverejňujú na sociálnych sieťach (Vianoční pomocníci) každé prianie seniora spolu s jeho menom a vekom. „Ktokoľvek z celého Slovenska sa môže stať vianočným pomocníkom a zakúpiť toto želanie. Následne vianočný pomocník pošle alebo prinesie osobne vybraný darček pre daného seniora na určené zberné miesto,“ dodala. Seniorom ich budú distribuovať pred Vianocami.

Podľa organizátorky iniciatívy na Slovensku Zuzany Ľuptákovej sa inšpirovali v Českej republike, kde Vianočných pomocníkov organizujú pre dva domovy dôchodcov. Prvý ročník odštartovali vlani v Poprade, pričom ľudia v úlohe vianočných pomocníkov posielali aj viac, ako veci zo želania seniora. Do tretieho ročníka plánujú zapojiť ďalšie slovenské mestá vrátane Bratislavy.

Zdroj: TASR

Foto (ilustr.): Pixabay

Odporúčame

TOP články