V Starej jazdiarni športujú kluby aj školy

V Starej jazdiarni športujú kluby aj školy

Športová hala Stará jazdiareň od septembra slúži športovcom. Priestory zmodernizovanej haly využívajú športové kluby aj žiaci stredných škôl počas hodín telesnej výchovy.

Halu na svoje futsalové tréningy a zápasy pravidelne využíva akadémia Podpor Pohyb Košice. Zasúťažiť si do Starej jazdiarne už prišli napríklad aj basketbalisti z RIM Basket Košice. V súčasnosti prebiehajú rokovania s ďalšími športovými klubmi, ktoré prejavili záujem o využívanie tejto haly.

Okrem toho plánuje Centrum voľného času Košice v blízkej dobe zorganizovať športovú ligu v detskej atletike a futsale. V novembri usporiadajú nadšenci z Trampolíny Košice II. ročník Veľkej ceny Košíc v skákaní na trampolíne. Záver novembra bude patriť napríklad aj 17. ročníku memoriálu JUDr. Bohdana Benedika, ktorý zorganizuje Východoslovenský futbalový zväz. V decembri Športovo-strelecký klub Podhradová plánuje extraligu v športovej streľbe zo vzduchovej zbrani. Informácie k prenájmu mestských športovísk nájdu záujemcovia na webe Šport Košice: https://www.sportkosice.sk/prenajom-mestskych-sportovisk/

Vynovená viacúčelová hala poskytuje veľmi dobré podmienky nielen na tréningy a súťažné zápolenia vo viacerých druhoch športu, ale má byť aj dejiskom kultúrno-spoločenských akcií.

Zdroj: mesto Košice

Foto: Miroslav Vacula

Odporúčame

TOP články