V piatok otvárajú multifunkčné ihrisko PLAYKO v Mestskom parku

V piatok otvárajú multifunkčné ihrisko PLAYKO v Mestskom parku

Plocha multifunkčného ihriska v Mestskom parku, ktoré v zime slúžilo ako klzisko sa počas roka opäť zmení na priestor pre množstvo druhov športov. Jeho slávnostné otvorenie si môžete prísť užiť v piatok 15. júla od 16-tej pri kúpalisku na Rumanovej ulici.

Po oficiálnom sprístupnení plochy sa môžete tešiť na chutné občerstvenie či súťaže nielen pre najmenších a následne na exhibičný streetballový zápas medzi tímami Young Angels Košice a RIM Basket Košice. Zápas bude venovaný pamiatke zosnulého Martina Kočiša, zakladateľovi Košickej streetballovej ligy, ktorú viedol 26 rokov.

Po otvorení a krátkej prezentácii nového priestoru PLAYKO sa môžete zapojiť do diskusie s autormi PLAYKA o dôležitosti verejných priestorov v mestách, prečo záleží na občianskej angažovanosti a ako môže samospráva – súkromný a neziskový sektor navzájom spolupracovať a dosahovať spoločné ciele, z ktorých majú prospech všetci.

Po 19 -tej vystúpi basketbalový kúzelník a žonglér Martin Leco či hudobná kapela Lash & Grey.

Vstup na podujatie je voľný pre každého.

PLAYKO je výsledkom spolupráce mesta Košice a Dobrého Kolektívu. Nové ihrisko ponúkne nielen priestor pre športovcov, ale aj pre organizáciu rôznych komunitných podujatí. V zime sa samozrejme zmení na obľúbené klzisko a zvyšok roka sa z neho stane opäť športovisko.

Viac informácií o projekte PLAYKO sa dozviete na webe www.playkosice.sk.

Zdroj: playko/CŠ

Foto: kolektiv.sk

Odporúčame

TOP články