V nemocnici v Šaci prijali ďalších pacientov s COVID-19

V nemocnici v Šaci prijali ďalších pacientov s COVID-19

V nemocnici v košickej Šaci pokračuje nepriaznivá epidemiologická situácia, zariadenie aktuálne prijalo ďalších pacientov chorých na COVID-19. Spolu je v nemocnici hospitalizovaných 28 pacientov s covidom.

„Po pomerne pokojnom víkende, keď sme mali tri príjmy, bolo v priebehu posledných 24 hodín na covidové oddelenie hospitalizovaných osem nových pacientov. Šiesti z nich neboli očkovaní. Zdravotnú starostlivosť aktuálne poskytujeme 28 pacientom s diagnózou COVID-19,“ informoval v utorok riaditeľ nemocnice Pavol Rusnák.
      Z počtu pacientov sú 22 napojení na kyslík, traja vyžadujú vysokoprietokovú ventiláciu (high-flow) a traja pacienti sú na umelej pľúcnej ventilácii (UPV). „Z pohľadu štatistiky sú kyslíkové lôžka a high-flow z 84 percent obsadené nezaočkovanými pacientmi. V prípade UPV ide až o 100 percent neočkovaných,“ konštatoval riaditeľ.
      V súvislosti s vývojom epidémie nemocnica od 25. novembra poskytuje iba neodkladnú ústavnú zdravotnú starostlivosť. Vykonávané sú len urgentné zákroky a zákroky, ktoré nevyžadujú hospitalizáciu.
      Vo vakcinačnom centre nemocnice je dnes možné dať sa naposledy pred sviatkami zaočkovať. Centrum bude v prevádzke opäť 4. januára, pričom od 10. januára nastane zmena. Očkovacie látky budú podávané záujemcom až štyrikrát do týždňa, a to počas každého pracovného dňa okrem stredy, v čase od 7.00 do 14.30 h. Vakcinácia je realizovaná očkovacou látkou Comirnaty od konzorcia Pfizer/BioNTech, parkovanie je zabezpečené. Informovala o tom Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú nemocnica patrí.
      Upravená bude počas nadchádzajúcich dní otváracia doba mobilného odberného miesta. Zdravotnícke zariadenie prosí záujemcov o antigénové testovanie, aby využili možnosť výberu konkrétneho termínu a času testovania registráciou na portáli korona.gov.sk.

Zdroj: TASR

Foto: nemocnicakosicesaca.agel.sk

Odporúčame

TOP články