V nemocnici v košickej Šaci ďalej pribúdajú pacienti s COVID-19

V nemocnici v Šaci takmer všetci pacienti s COVID-19 nie sú zaočkovaní

      Počet pacientov s ochorením COVID-19 v nemocnici v košickej Šaci sa postupne zvyšuje. V súčasnosti v nej poskytujú zdravotnú starostlivosť 19 pacientom na kyslíku, traja pacienti sú na umelej pľúcnej ventilácii a jeden na vysokoprietokovej terapii. Informoval o tom v utorok riaditeľ nemocnice Pavol Rusnák s tým, že „covidová situácia v regióne naďalej kulminuje“.


      „V tejto súvislosti by som chcel opätovne poukázať na dôležitosť vakcinácie, pretože až 100 percent pacientov, ktorí vyžadujú podporu umelej pľúcnej ventilácie, je nezaočkovaných a v prípade pacientov na kyslíku hovoríme o 82 percentách. Zároveň dochádza k obmedzeniu elektívnej zdravotnej starostlivosti a prechodu na neodkladnú,“ uviedol Rusnák.
      Vedenie Nemocnice Agel Košice-Šaca zároveň informovalo, že z dôvodu zabezpečenia chodu covidového oddelenia sa s platnosťou od piatka (12. 11.) uzatvára klinika liečebnej rehabilitácie a v prevádzke zostane len jej ambulantná zložka.
      V nemocnici naďalej platí zákaz návštev a každý pacient pri vstupe do zdravotníckeho zariadenia musí mať riadne prekryté horné cesty dýchacie použitím respirátora FFP2.

Zdroj: TASR

Foto: https://nemocnicakosicesaca.agel.sk/

Odporúčame

TOP články