V košickej UNLP rekonštruujú JIS, klimatizačnú jednotku previezol vrtuľník

V košickej UNLP rekonštruujú JIS, klimatizačnú jednotku previezol vrtuľník

V Univerzitnej nemocnici Louisa Pasteura (UNLP) Košice rekonštruujú jednotku intenzívnej starostlivosti (JIS) I. chirurgickej kliniky na Triede SNP, obnova sa začala pred dvoma mesiacmi. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Monika Krišková.


      „Je to súčasť plánovanej obnovy kliník a oddelení, ktoré sú v našej nemocnici už nevyhnutné. Zintenzívňujeme nastavený trend investícií a rekonštrukcií medicínskych pracovísk. Modernizácia JIS I. chirurgickej kliniky zvýši kvalitu poskytovanej zdravotnej starostlivosti pacientom a rovnako sa zlepší pracovné prostredie pre zdravotníkov,“ uviedol riaditeľ UNLP Ľuboslav Beňa.
      Súčasťou rekonštrukcie je montáž novej klimatizačnej jednotky, ktorá bude pokrývať výmenu a úpravu vzduchu. Zamestnanci aj okoloidúci si v stredu okolo 7.00 h mohli všimnúť, ako klimatizačnú jednotku vynášal na strechu monobloku nemocnice na dvakrát vrtuľník.
      „Samotné zariadenie sa prenášalo z nášho neďalekého areálu na Ipeľskej ulici, kde sa nachádza aj záchranársky heliport. Všetko bolo dobre zabezpečené, prakticky za 15 minút bola celá akcia ukončená. Klimatizačná jednotka je v poriadku nad 17. poschodím monobloku UNLP, ktorý je najvyššou budovou v Košiciach. Presun vrtuľníkom bol profesionálne a bezpečne zvládnutý,“ priblížil Beňa.
      Vzhľadom na niekoľkotonovú hmotnosť zariadenia bolo po technickej stránke jedinou možnosťou umiestniť klimatizačnú jednotku na strechu pomocou vrtuľníka. Samotná rekonštrukcia JIS I. chirurgickej kliniky sa bude realizovať niekoľko mesiacov. „Akonáhle bude ukončená, predstavíme ju verejnosti,“ dodal Beňa.

Zdroj: TASR

Foto: UNLP

Odporúčame

TOP články