V košickej nezábudke rozkvitne Osmijankova záhrada

V košickej nezábudke rozkvitne Osmijankova záhrada

Knižnica pre mládež mesta Košice v stredu 13. apríla 2022 o 10.00 hodine sprístupní putovnú výstavu Osmijankova literárna záhrada. Jej cieľom je rozvíjať u detí čítanie s porozumením. Osmijanko cez literárnu záhradu prichádza medzi deti priamo z rozprávok, aby im prostredníctvom svojej výstavy ponúkol kopec zábavy a rozprávkových príbehov v rôznych formách.

Celá expozícia je prispôsobená veku dieťaťa, aby každé z nich dostalo práve to, čo vo svojich jednotlivých vývinových obdobiach najviac potrebuje. Postava Osmijanka vie naozaj zábavne cez básničky, hádanky, povesti či bájky inšpirovať k čítaniu a rozvíjaniu kreativity či chuti tvoriť. Túto rozprávkovú postavičku deti najprv spoznávali prostredníctvom rozhlasu a až neskôr si svoje miesto našla i v knižnom titule Osmijankove rozprávky od vydavateľstva Buvik.
Výstava bola navrhnutá neziskovou organizáciou Osmijanko pre malých aj pre veľkých a ako pre kolektívy, tak pre jednotlivcov. Tajomná záhrada, v ktorej sa deti stretávajú s Osmijankom ponúka viaceré zážitkové stanovištia, napríklad Rodostrom, Rozprávkovník, veršoplôtiky s básničkami, Porekadlovník či Fantasmagoriku knihoplodú so známymi knižnými hrdinami. Deti si tu môžu tiež sadiť semienka knihokvetov alebo semienka svojich túžob a sníčkov. Je tu aj peliešok, kde sa dá v kľude listovať v knihách a čítať si. Jednoducho aktivity výstavy sú určené na hravé spoznávanie a tiež na súťaženie, rýmovanie a hádanie.

Výstava bude k dispozícii do 27. mája 2022 v Pobočka Nezábudka na Poľovníckej 8 v Košiciach.

(LS)

Foto: KMMK

Odporúčame

TOP články