Košice sa chystajú na európsky šampionát

Košice sa chystajú na európsky šampionát

Košice budú opäť dejiskom významného medzinárodného športového podujatia. Od 4. do 11. júna tohto roku si zmerajú v Steel aréne sily najlepšie európske výbery v malom futbale. Európsky šampionát pôvodne plánovaný na rok 2020 organizátori museli pre pandémiu COVID-19 preložiť na minulý rok, no stále sa šíriace ochorenie ich prinútilo zrušiť aj tento termín.

„Sme šťastní, že sa Majstrovstvá Európy v Košiciach predsa len uskutočnia. Hráči a fanúšikovia si to zaslúžia a my veríme, že po tak nešťastných rokoch prinesieme na Slovensko trochu radosti. Ďakujeme aj mestu Košice za opätovnú silnú podporu, aj vďaka nej sa šampionát v Košiciach môže uskutočniť,“ povedal Peter Králik, prezident Slovenského zväzu malého futbalu.
Bojovať o kontinentálny titul bude 24 národných tímov, ktoré žreb rozdelil do šiestich skupín. Každý tím odohrá v prvej fáze šampionátu tri zápasy a do play off postúpi najlepších šestnásť tímov.

Hrateľní súperi

Slovenskí reprezentanti sa v základnej A-skupine stretnú s Talianskom, Belgickom a Poľskom.
„V skupine máme súperov, ktorí majú zvučné meno, ale zároveň sú hrateľní, takže som spokojný,“ povedal prezident Slovenského zväzu malého futbalu Peter Králik.
V podobnom duchu sa vyjadril aj reprezentačný tréner Ladislav Borbély: „Priblížili sme sa našim optimálnym predstavám. Miesto Poliakov sme tipovali Francúzov, ale nemôžeme počítať s tým, že sa všetky naše predstavy naplnia. V každom prípade si myslím, že môžeme byť so žrebovaním spokojní. Hráme v skupine, v ktorej by sme mali byť úspešní a z ktorej by sme mali postúpiť do play-off.“

Patríme k favoritom

Náš tím patrí podľa prognóz spolu s Rumunskom a Českom medzi najväčších favoritov na zisk titulu.
Európska federácia malého futbalu (EMF) v koordinácii so slovenským organizátorom ME 2022 rozhodla koncom februára na mimoriadnom zasadnutí výkonného výboru EMF zrušiť pozvánku ruského národného tímu na šampionát, zo šampionátu odstúpila aj Bosna a Hercegovina. Nahradili ich družstvá Grécka a Portugalska.
Priame prenosy zo šampionátu sa budú vysielať najmenej v 24 krajinách Európy, na Slovensku sa s veľkou pravdepodobnosťou odvysiela všetkých 52 zápasov v priamych prenosoch v celoštátnej televízii. 

(MJ)

Súťažte o dve permanentky


Majstrovstvá Európy v malom futbale sa na Slovensku uskutočnia po dvanástich rokoch. V roku 2010 hostila historicky prvý kontinentálny šampionát Bratislava, tento raz bude dejiskom košická Steel aréna.
Aj vy môžete prispieť k skvelej atmosfére veľkého športového sviatku. Slovenský zväz malého futbalu venuje grátis dve permanentky na šampionát vyžrebovanému víťazovi čitateľskej súťaže. Pravidlá s otázkou nájdete aj na na www.facebook.com/VSKRATKE.

(MJ)

Foto: Zdroj SZMF

Odporúčame

TOP články