V košickej Detskej fakultnej nemocnici zmodernizovali priestory ORL

V košickej Detskej fakultnej nemocnici zmodernizovali priestory ORL

Priestory otorinolaryngológie (ORL) v Detskej fakultnej nemocnici (DFN) v Košiciach zmodernizovali. Rekonštrukciou prešla hala návštev, čakáreň pred sekciami ORL ambulancie a detského audiocentra, ako aj šesť izieb pre pacientov na ORL oddelení. Uviedlo to vedenie nemocnice na tlačovej konferencii.

„Projekt sme schválili na základe návrhu architekta. Ide o vizualizáciu stien, obklady a v pandemickom období veľmi významnú segmentáciu priestorov. Pripravili sme aj priestor na prebaľovanie malých detí a dojčenie,“ dodal s tým, že skrášlili aj steny izieb.

Snahy o obnovu priestorov podľa jeho slov trvali približne päť rokov. Výsledok má detským pacientom a ich rodičom spríjemniť čakanie na vyšetrenie. Obnovu v sume približne 28 000 eur financovala nezisková organizácia Ronald McDonald House Charities. „Priame náklady v súvislosti s touto nadštandardnou revitalizáciou DFN nemala,“ povedal riaditeľ nemocnice Andrej Koman.

Vo vynovenej vstupnej hale majú čas strávený v nemocničnom prostredí svojimi koncertmi pravidelne spríjemňovať aj študenti košických konzervatórií, s ktorými nemocnica podpísala memorandum.

Frekvencia ošetrení detí je na oddelení aj ambulanciách ORL podľa DFN nadštandardná. Ročne poskytujú zdravotnú starostlivosť 1 100 hospitalizovaným pacientom a ambulanciami prejde 12 000 detí.

Zdroj: TASR

Foto: VH

Odporúčame

TOP články