V Košiciach sa začne s rekonštrukciou ďalšej zastávky MHD

V Košiciach sa začne s rekonštrukciou ďalšej zastávky MHD

V rámci prebiehajúcej II. etapy Modernizácie zastávok verejnej dopravy a informačných systémov v Košiciach sa v pondelok (3. 4.) od ôsmej hodiny ráno začne s prácami aj na zastávke Okresný úrad na Hlinkovej ulici v smere na Mier. Motoristi budú u tejto skutočnosti informovaní dočasným dopravným značením.

Počas rekonštrukcie zastávky zatiaľ na tomto mieste nedôjde k dopravným obmedzeniam v podobe zúženia počtu pruhov. Ak to bude kvôli stavebným prácam potrebné, Mesto Košice bude o tejto skutočnosti informovať motoristickú verejnosť.

Cestujúci MHD na linkách 12, 14, 18, 55 a N2 budú môcť v nasledujúcich týždňoch využiť náhradnú zastávku, ktorá oproti tej súčasnej bude situovaná zhruba o 100 metrov severnejšie smerom k Mieru. Zastávka bude na zeleni spevnená kamenivom a označená označníkom. Rekonštrukcia tejto zastávky ba mala byť ukončená v prvej polovici mája.

Zrekonštruované zastávky na Považskej a Ružovej začnú slúžiť cestujúcim už budúci týždeň

Počas tejto etapy modernizácie zastávok MHD sa v uplynulých týždňoch začala rekonštrukcia troch zastávok v mestských častiach Západ a Sever. Zastávky Ružová, OC Galéria v smere ku Krajskému súdu ako aj Považská, Nová nemocnica v smere do centra mesta začnú opätovne slúžiť cestujúcim už v priebehu budúceho týždňa. Ďalšia rekonštruovaná zastávka Okresný úrad v smere k Amfiteátru by mala byť hotová v závere apríla.

Súčasťou rekonštrukcie týchto zastávok bude osadenie označníkov a elektronických informačných tabúľ s aktuálnymi (on-line) odchodmi spojov vrátane ich meškaní. Zároveň sa budú realizovať stavebné úpravy nástupných plôch zastávok, ako aj pruhov s bezbariérovým prístupom.

Nástupné plochy na zastávkach budú v máji doplnené aj o odpadkové koše a lavičky. Modernizácia prinesie aj výstavbu bezbariérových priechodov pre chodcov s prvkami pre nevidiacich ako aj ich osvetlenie pre zvýšenie bezpečnosti cestnej premávky.

Okrem toho zastávky na Staničnom námestí (vo všetkých štyroch smerom na Námestie Maratónu mieru, Mlynskú baštu, Námestie osloboditeľov a Palackého) a na Belehradskej ulici v smere do centra budú doplnené o informačné tabule.

Táto etapa modernizácie skončí v závere mája, v pláne je aj ďalšia

Túto etapu Modernizácie zastávok verejnej dopravy a informačných systémov v Košiciach stavebne zabezpečuje košická spoločnosť Eurovia, ktorá uspela vo verejnom obstarávaní s ponukou za 510 904 eur. Väčšinu finančných zdrojov získalo mesto z Integrovaného regionálneho operačného programu. Okrem eurofondov prispel na tento projekt aj štátny rozpočet, zvyšok peňazí predstavujú vlastné finančné zdroje mesta. Modernizácia by mala byť kompetne ukončená v závere mája.

Mesto Košice má naplánovanú aj ďalšiu etapu modernizácie zastávok v mestských častiach Sever, Dargovských hrdinov, Sídlisko KVP, Juh a Staré Mesto. Konkrétny termín realizácie jej realizácie bude závisieť od získania externých finančných zdrojov z eurofondov. 

Zdroj: DT

Foto (ilustr.): Miro Vacula

Odporúčame

TOP články