V Košiciach otvorili regionálne centrum, ktoré poradí s eurofondmi

V Košiciach otvorili regionálne centrum, ktoré poradí s eurofondmi

Komplexný servis a poradenstvo v oblasti eurofondov či dotácií bude v Košiciach poskytovať žiadateľom a prijímateľom nové regionálne centrum. Ministerstvo investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie (MIRRI) SR ho vo štvrtok (20. 10.) otvorilo na Moldavskej ceste.        

Poskytovať poradenstvo nielen k dotáciám, ale aj k úspešnému zvládnutiu procesu verejného obstarávania budú na jednom mieste odborníci z rezortu investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie, ako aj z ministerstva pôdohospodárstva, Úradu splnomocnenca vlády SR pre rómske komunity a Úradu pre verejné obstarávanie (ÚVO).

„Otvorením regionálnych centier sme začali novú éru podpory regiónov a som presvedčená, že toto poradenstvo ľuďom výrazne zjednoduší prístup k novým eurofondov a pomôže priniesť do regiónov užitočné a dobre pripravené projekty,“ uviedla vicepremiérka a ministerka investícií Veronika Remišová.      

Odborné poradenstvo bude priamo v regiónoch

Po Nitre a Trnave ide o tretie otvorené poradenské centrum. V piatok (21. 10.) rezort otvorí regionálne centrum v Prešove a v nasledujúcich týždňoch aj v Banskej Bystrici, Trenčíne a Žiline.        

„V každom krajskom meste bude prítomný tím profesionálov a odborníkov, ktorých úlohou bude prinášať aktuálne informácie o výzvach a dotačných schémach, a každému záujemcovi o podporu poskytnú komplexný servis služieb a poradenstvo. Kým doteraz museli žiadatelia o podporu z eurofondov a dotácií obiehať ministerstvá a úrady sídliace v hlavnom meste, odteraz nájdu pomoc a všetky potrebné informácie pod jednou strechou, priamo vo svojom regióne,“ konštatovala Remišová.

Ministerstvo informovalo, že regionálne centrá budú fungovať ako miesto prvého kontaktu pre záujemcov o podporu z rôznych schém finančnej pomoci na nadnárodnej, národnej a regionálnej úrovni. Spoluúčasť na ich fungovaní potvrdili ministerstvá životného prostredia, pôdohospodárstva, práce, sociálnych vecí a rodiny, ako aj Úrad vlády SR, ktorý je gestorom plánu obnovy, Úrad splnomocnenca vlády pre rómske komunity a ÚVO.

Zdroj: TASR

Foto: Miro Vacula

Odporúčame

TOP články