V Košiciach naplno pokračuje druhá kosba

V Košiciach naplno pokračuje druhá kosba

Pracovníci Správy mestskej zelene (SMsZ) pokračujú v kosení. Po ukončení prvej kosby sa hneď začala druhá kosba.

Ako uviedla Správa mestskej zelene, dynamika rastu trávy je tento rok pre vhodné podmienky extrémna. Kosbu zdržalo tiež daždivé počasie v polovici mája, ktorá pre blatisté podmienky znemožňovala prístup techniky do zelene. Následne prišla urgentná požiadavka od zriaďovateľov školských zariadení na kosbu školských dvorov,

Druhá kosba mesta začala kosením okolia hlavných cestných ťahov. Pokosená už je Južná trieda, Jantárová, Rastislavova, Gemerská, Moyzesova, Kuzmányho a ulice a uličky v centre Starého mesta aj časť ulíc Nad jazerom. V budúcom týždni sa kosci presunú na hlavné ťahy a ich okolie na Terase. V aktuálnom týždni sa ukončuje kosba Mestského parku a parkov v centre mesta. V mestskej časti Juh sa ukončila kosba sídliska Železníky.

Tráva rastie extrémne rýchlo

Kosci z jednotlivých mestských častí tiež priebežne kosia detské ihriská, kde bola miestami nutná už tretia kosba. Realizujú sa tiež orezy živých plotov pre zachovanie prehľadnosti križovatiek.

„Rast trávy v tomto roku je pre bohaté zrážky extrémne rýchly a zápasia s ním všetky samosprávy. Napriek nasadeniu všetkých interných kapacít a zapojenie maximálnych kapacít dodávateľov, nie je reálne byť na všetkých miestach naraz. Práce na kosbe neustávajú v aktuálnej situácii ani v sobotu,“ dodáva SMsZ.

Plochy, ktoré má Správa mestskej zelene v správe nájdete tu: https://smsz.sk/lucne-porasty. Občania môžu podnety na nepokosené plochy nahlasovať e-mailom na smsz@smsz.sk.

Zdroj: SMsZ

Foto. SMsZ

Odporúčame

TOP články