V Botanickej záhrade sa bude v lete koncertovať

V Botanickej záhrade sa bude v lete koncertovať

Botanická záhrada Univerzity Pavla Jozefa Šafárika (UPJŠ) v Košiciach si aj toto leto pripravila pre návštevníkov koncerty v exteriéri.

Letnú sezónu kultúry odštartovalo 2. júla vystúpenie komorného zmiešaného zboru a sláčikového orchestra Piccolo coro & Piccola orchestra. Program pokračovať 30. júla o 18.00 hod. vystúpením Roba Opatovského s kapelou.

Výstava v skleníku

Okrem hudobných výkonov bude súčasťou kultúrneho leta aj výtvarná výstava v netradičnom priestore skleníka. Pôjde o výstavu absolventa Akadémie výtvarných umení v Prahe Michala Nagypála, ktorý sa špecializuje na olejomaľbu, ilustrácie a sochárstvo. „Bude to výstava Stromy majú oči, ktorá potrvá od 6. júla do 3. septembra 2023. Vernisáž sa uskutoční 5. júla o 18.00 hod. vo vestibule administratívnej budovy botanickej záhrady,“ doplnil jej riaditeľ Pavol Mártonfi.

Na návštevníkov čaká každý deň aj estetický zážitok z prechádzky záhradou. Vonkajší areál je v počas prázdnin, mimo koncertov, prístupný verejnosti každý deň od 9.00 do 18.00 hod., skleníky do 17.00 hod.

Zdroj: TASR

Foto (ilustr.): Botanická záhrada

Odporúčame

TOP články