Utečenci nachádzajú prístrešie aj na internáte košickej SOŠ technická

Utečenci nachádzajú prístrešie aj na internáte košickej SOŠ technická

 Ubytovanie pre vojnových utečencov z Ukrajiny poskytuje od pondelka (28. 2.) aj internát Strednej odbornej školy (SOŠ) technickej na Kukučínovej ulici v Košiciach. Škola pre nich vyčlenila jedno poschodie budovy s kapacitou 30 postelí.


      „Poskytli sme im ubytovanie, prístrešie, aby vedeli prespať, ako aj celodenné stravovanie, budeme to robiť dovtedy, dokiaľ pomoc budú potrebovať. Urobili sme to tak, aby sme neobmedzovali našich ubytovaných žiakov a výchovno-vzdelávací proces,“ povedal riaditeľ SOŠ Ján Pituch.
      Počet utečencov na internáte sa neustále mení, keďže zvyčajne po krátkom čase a oddychu odchádzajú ďalej za príbuznými či známymi ďalej na Slovensko alebo do zahraničia. „Máme tam väčšinou matky s deťmi, aj starších ľudí, pomoc poskytujeme každému, kto ju potrebuje,“ konštatoval Pituch. Systém je podľa neho riadený cez operačný systém zriaďovateľa školy.
      Škola vyčlenila ľudí, ktorí ľuďom v núdzi pomáhajú. Vo štvrtok predpoludním boli na internáte ubytované celkovo tri matky s piatimi deťmi, ktoré pochádzajú z miest Dnipro a Odesa, ako aj traja marockí študenti, ktorí taktiež museli utiecť pred vojnou na Ukrajine.
      SOŠ technická podľa riaditeľa už niekoľko rokov poskytuje vzdelanie aj niekoľkým žiakom z Ukrajiny. Ak by bola príležitosť, je ochotná prijať v budúcnosti aj ďalších. 

Zdroj: TASR

Foto: SOŠ Kukučínova

Odporúčame

TOP články