Mapa Košíc poskytne relevantné informácie pre utečencov i tých, ktorí chcú pomôcť

Mapa Košíc poskytne relevantné informácie pre utečencov i tých, ktorí chcú pomôcť

Východné pobrežie prichádza s dvomi užitočnými verziami máp Košíc. Vďaka jednej z nich môžu mať Ukrajinci prichádzajúci do nášho mesta lepší prístup k informáciám a jednoduchší prehľad. Druhá verzia mapy je zase venovaná Košičanom, ktorí chcú vojnou zasiahnutým ľuďom pomôcť či už materiálne vďaka rôznym zbierkam alebo stať sa dobrovoľníkom.

Zatiaľ je pre Ukrajincov dostupná anglická verzia mapy tu: http://tiny.cc/kosiceforukrainemap
Ukrajinci, ktorí sa potrebujú zorientovať v našom meste, na mape nájdu napríklad informácie o tom, kde im poskytnú ubytovanie, informácie o doprave – cestovný poriadok vlakov do veľkých miest a letový poriadok na najbližších sedem dní, inštitúcie, mimovládne organizácie, nemocnice, zopár miest na oddych. Akonáhle sa mapa dostatočne naplní, bude mať aj ukrajinskú verziu.

Slovenská verzia mapy pre Košičanov je dostupná tu: http://tiny.cc/pomocukrajinevkosiciach
Košičania a zároveň všetci záujemcovia, ktorí chcú Ukrajincom pomôcť, na mape nájdu napríklad: zbierky pre Ukrajinu, ktoré sa realizujú v Košiciach a okolí, organizácie, ktoré hľadajú dobrovoľníkov, miesta, na ktorých môžete prispieť nákupom. Mapa sa neustále aktualizuje a postupne na nej pribúdajú overiteľné informácie, ktoré môžu pomôcť ako Ukrajincom, tak aj Košičanom a záujemcom, ktorí chcú byť nápomocní.

(LS)

Odporúčame

TOP články