UNLP: Výpadok zamestnancov pre COVID-19 stúpa, problémy to aktuálne nespôsobuje

V košickej UNLP pripravili triážny stan, situácia je zatiaľ stabilizovaná

 Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura (UNLP) Košice v súvislosti s ochorením COVID-19 eviduje nárast výpadku zamestnancov, problémy to zatiaľ nespôsobuje. Uviedla to hovorkyňa Monika Krišková s tým, že takzvané covidové lôžka sú obsadené na 47 percent.


      Nemocnica od januára zaevidovala dokopy 145 zamestnancov v karanténe. „V karanténe sú najmä ženy – sestričky a lekárky. Zamestnancov pozitívne testovaných na COVID-19, ktorí sú v izolácii, máme momentálne vyše 140, ide o pracovníkov v rôznych zdravotníckych i nezdravotníckych pozíciách,“ spresnila.
      Napriek stúpajúcemu počtu zamestnancov, ktorí sú na pandemickej PN alebo v karanténe, situáciu v UNLP označila za personálne stabilizovanú. „Vzhľadom na počet hospitalizovaných pacientov s ochorením COVID-19 a tiež na počet pacientov, ktorí prichádzajú na covidové ambulancie, nám tieto výpadky zamestnancov v tejto chvíli nespôsobujú problémy,“ skonštatovala Krišková.
      Momentálne je v UNLP Košice hospitalizovaných 145 pacientov s ochorením COVID-19. Na umelú pľúcnu ventiláciu je napojených sedem ľudí, ďalší traja potrebujú vysokoprietokový kyslík prostredníctvom high-flow prístrojov.

Zdroj: TASR

Foto: UNLP

Odporúčame

TOP články