UNLP Košice začína s rekonštrukciou striech v areáli na Triede SNP

UNLP Košice začína s rekonštrukciou striech v areáli na Triede SNP

Univerzitná nemocnica Louisa Pasteura (UNLP) Košice začala s rozsiahlou rekonštrukciou striech v areáli na Triede SNP. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Monika Krišková.


        „Rekonštrukciu v takomto rozsahu realizujeme na objektoch na Triede SNP po prvý raz v histórii. Ide aj o havarijný stav, ktorý sa za takmer 50 rokov existencie objektov podpísal nielen na hydroizolácii striech,“ uviedol riaditeľ UNLP Ľuboslav Beňa.
        Nová izolácia zabráni zatekaniu do objektov nemocnice, ktoré sa pravidelne opakuje, a pomôže zamedziť únikom tepla. Vyhovovať má parametrom súčasnej doby a snahe minimalizovať energetické náklady na prevádzku budov. „Celkové náklady na rekonštrukciu sú vo výške takmer 460.000 eur hradené z kapitálových výdavkov Ministerstva zdravotníctva SR. Celková zrekonštruovaná plocha bude približne 6333 metrov štvorcových,“ priblížil Beňa.


        Obnova zahŕňa napríklad ploché strechy na objekte polikliniky a lôžkovej časti, ako aj väčšinu striech na spojovacích chodbách či podnožiach objektov nemocnice. UNLP už uzavrela a oplotila priestor pred schodiskom na polikliniku, odkiaľ sa práce realizujú. Na strechy je potrebné dopravovať materiál aj techniku, na časť prác bude potrebný žeriav.
        „Rekonštrukciu chceme realizovať bez obmedzenia prevádzky nášho zdravotníckeho zariadenia. Pacienti budú mať po celý čas k dispozícii ambulancie na poliklinike, a tiež kliniky a oddelenia v monobloku,“ konštatoval riaditeľ s tým, že prvoradou je bezpečnosť.
        Obnovu striech plánuje UNLP v prvom polroku tohto roka, dĺžka rekonštrukcie však bude závisieť najmä od poveternostných podmienok, nakoľko ide o exteriérové stavebné práce. „Vstup pred poliklinikou pripravíme tak, aby počas rekonštrukcie čo najmenej obmedzoval pacientov a aby vychádzal v ústrety aj hendikepovaným pacientom, vozičkárom či matkám s kočiarmi,“ dodal Beňa.

Zdroj: TASR

Foto (ilustr.): UNLP

Odporúčame

TOP články