Anketa Športová osobnosť Košíc spoznala víťazov

Anketa Športová osobnosť Košíc spoznala víťazov

Absolútnym víťazom ankety Športová Osobnosť Košíc za rok 2022 a držiteľom putovnej trofeje sa stal hokejista Juraj Slafkovský. Ten vystriedal na pomyselnom tróne hokejistu Erika Černáka, ktorý zvíťazil v predošlých troch ročníkoch. Ocenenie v jeho mene prevzal držiteľ tohto titulu z roku 2018, majster sveta z Göteborgu, hráč s bohatou kariérou tak v slovenskej reprezentácii, ako aj v prestížnej NHL, hokejista Ladislav Nagy. O laureátoch ŠOK rozhodla Košická športová akadémia.

Na galavečere odovzdávania ocenení pre najlepších športovcov Košíc za rok 2022 odovzdala námestníčka primátora Lucia Gurbáľová v mene mesta Košice cenu v kategórii LEGENDA štyrom reprezentantom Košíc – Jozefovi Bombovi In Memoriam, Alexandrovi Prokoppovi In Memoriam, Rudolfovi Forraiovi a Jurajovi Skálovi. V sieni slávy privítali známeho a úspešného brankára Stanislava Semana.

Laureáti ankety ŠOK 2022:

Absolútny víťaz: Juraj Slafkovský (hokej)

Kategória TOP (v abecednom poradí): Zuzana Binar Mimovičová (plávanie), Erik Černák (hokej), Michal Dudovič (florbal), Alexandra Filipová (kickbox), Silvain Galus (nohejbal), Boris Makojev (zápasenie), Zuzana Paňková (vodný slalom), Nikola Seničová (vzpieranie), Juraj Slafkovský (hokej), Martin Straňovský (hádzaná)

Legenda: Jozef Bomba (futbal), Rudolf Forrai (vodný slalom), Sándor Prokopp (športová streľba), Juraj Skála (plávanie)

Nádej: Adrián Eliáš (vodné lyžovanie), Natália Tomajková (basketbal), Christián Tamáš (kickbox)

Masters: Erika Mrázová (plávanie)

Športový kolektív: Bedmintonový klub Lokomotíva Košice

Hendikepovaný športovec: Eva Jurková (stolný tenis)

(LS)

Foto: Miro Vacula

Odporúčame

TOP články