Svetoví zástupcovia orientačného behu, legendy či úspešní reprezentanti sa stretli v Košiciach

Svetoví zástupcovia orientačného behu, legendy či úspešní reprezentanti sa stretli v Košiciach

16. augusta 2023

Majstrovstvá sveta veteránov v orientačnom behu WMOC 2023 – Slovakia sú v roku 2023 jedným z najvýznamnejších a najmasovejších podujatí nielen v Košickom a Prešovskom kraji, ale aj v rámci celého Slovenska.

Pri príležitosti ich konania prijal námestník primátora mesta Košice Marcel Gibóda významné osobnosti, ktoré prispeli k rozvoju orientačného behu nielen u nás na Slovensku, ale aj vo svetovom meradle.

V Historickej radnici sa v nedeľu (13. 8.) podvečer stretli zástupcovia Medzinárodnej federácie orientačného behu, Slovenského zväzu orientačných športov, Ukrajinského zväzu orientačného behu, legendy tohto športu, úspešní reprezentanti, ktorí šíria dobré meno svojej krajiny, zanietení organizátori, podporovatelia a nadšenci, ktorí sa podieľali na prípravách tohto podujatia a sú garantom jeho kvality. Vďaka ich pričineniu mali Košice česť hostiť takmer 3 200 účastníkov z viac ako 40 krajín sveta.

Majstrovstvá sveta veteránov v orientačnom behu sú pre naše mesto prínosom nielen zo športového, ekonomického, kultúrneho hľadiska, ale aj z hľadiska zviditeľnenia Košíc na cestovateľskej mape a rozvoja cestovného ruchu.

Odporúčame

TOP články