Správa mestskej zelene oslávi 30. narodeniny

Správa mestskej zelene oslávi 30. narodeniny

Už túto sobotu 30. júla sa môžete tešiť na Deň Správy mestskej zelene v Košiciach. Na všetkých návštevníkov bude už od 14.00 hod. čakať v Mestskom Parku bohatý program. Zoznámiť sa môžete s prácou Správy mestskej zelene v Košiciach, vyskúšať si jazdu na kosačke či prísť na swap a burzu kvetov.

Pri príležitosti 30. narodenín Správy mestskej zelene v Košiciach sa v plnej kráse predstaví aj Plávajúca fontána. Čaká vás popoludnie plné hudby, tanca, spevu, zážitkov i rozprávania a od 20.30 hod. na zaujímavé stretnutie a spoločnú diskusiu.

Mesto Košice v rámci Košické leto 2022 a pri príležitosti osláv mestskej zelene pripravilo v nedeľu 31. júla galakoncert 30 zelených rokov.

Správa mestskej zelene v Košiciach bola zriadená ako mestská príspevková organizácia na základe uznesenia Mestského zastupiteľstva zo dňa 7.1.1992.

Úlohou Správy mestskej zelene v Košiciach je usmerňovať a koordinovať činnosti smerujúce k optimálnemu a kvalitatívne vyrovnanému životnému prostrediu v meste ako celku. Snahou je projektovať, vysádzať, udržiavať a ochraňovať zeleň v siedmich mestských častiach s celkovou rozlohou 460 ha v rámci vlastnej réžie z Magistrátom mesta Košice prideleného rozpočtu.

(LS, CŠ)

Foto: Miro Vacula

Odporúčame

TOP články