Správa mestskej zelene opäť sprístupnila park na Drevnom trhu

Správa mestskej zelene opäť sprístupnila park na Drevnom trhu

Správa mestskej zelene od soboty 13. augusta opäť sprístupnila pre verejnosť Park na Drevnom trhu. Uzavretý bol pre rekonštrukciu a osádzanie zreštaurovaného oplotenia. Rekonštrukcia parku prebieha po etapách už od roku 2018.

Obnova parku na Drevnom trhu bola spoločnou myšlienkou troch Rotary klubov v úzkej spolupráci s mestom Košice. V prvej etape rekonštruovala SMsZ chodníky, osadili aj nové lavičky.

Ďalšou etapou bola obnova a reštaurovanie oplotenia, ktoré má viac ako 100 rokov. Keďže je z veľkej časti pôvodné, reštaurovali ho v odbornej kováčskej dielni. Cena opravy a doplnenia chýbajúcich častí bola zhruba 180 tisíc eur. Rotary kluby investovali do obnovy parku 60 tisíc eur, celková suma rekonštrukcie je zhruba 250 tisíc eur.

Podľa zverejnených informácií od SMsZ, sa na zrekonštruovanom oplotení už objavili kladky ako symbol nezlomnej lásky. Všetky však odstránili a budú tak robiť aj naďalej, práve z dôvodu ochrany oplotenia. Všetkým zaľúbencom odporúčajú svoje kladky zamykať na oficiálnom Moste lásky pri Jakabovom paláci.

Na základe nového prevádzkového poriadku sa park v nočných hodinách bude zamykať. Aktuálne počas letného režimu sa vo vynovenom prostredí parku môžete poprechádzať v čase od 5:00 do 22:00.

(CŠ)

Foto: SMsZ

Odporúčame

TOP články