Spoznajte históriu a umenie na Košickej noci múzeí a galérií

Spoznajte históriu a umenie na Košickej noci múzeí a galérií

Košická noc múzeí a galérii každoročne láka fanúšikov umenia, kultúry a histórie na jedinečný zážitok v podobe večerných a nočných návštev kultúrnych a umeleckých inštitúcií. Múzeá, galérie a ďalšie miesta v Košiciach otvoria brány pre návštevníkov už v sobotu 13. mája od 17.00 hod. do polnoci.

S témou Tajomstvá na dotyk odkryje príbehy umeleckých diel či ľudového remesla a ich tvorby, záhady vedy a techniky i ďalšie tajomstvá histórie a moderných čias, ktoré by nemali uniknúť zvedavej pozornosti návštevníkov.

Účastníci majú jedinečnú šancu navštíviť expozície vo Východoslovenskej galérii, Východoslovenskom múzeum v Košiciach, Slovenskom technickom múzeu, Múzeu Vojtecha Löfflera, archeologickom múzeu Dolná brána, Múzeu obetí komunizmu či vo Visit Košice Infopointe a mnohých ďalších inštitúciách v historickom centre mesta i jeho širšom okolí. Súčasťou podujatia sú okrem výstav aj komentované prehliadky, interaktívny program, zaujímavé premietania a iné aktivity.

Vstupenky na podujatie si návštevníci môžu zakúpiť v ktorejkoľvek prvej navštívenej inštitúcii. Dospelí zaplatia 5 eur. deti do 12 rokov (alebo 140 cm výšky), dôchodcovia a ZŤP majú vstupné za 2 eurá. Deti do 12 rokov alebo 140 cm výšky, dôchodcovia, ZŤP 2 eurá. Kompletný program a ďalšie informácie nájdete na stránke Visit Košice: https://visitkosice.org/sprie…/kosicka-noc-muzei-a-galerii.

Zdroj: Visit Košice

Foto (ilustr.): Miroslav Vacula

Odporúčame

TOP články