Košice – kultúrna a kreatívna Mekka Slovenska?

Košice – kultúrna a kreatívna Mekka Slovenska?

Návštevnosť Košíc prekonávala vlani všetky doterajšie rekordy aj vďaka aktivitám oblastnej organizácie cestovného ruchu Visit Košice. Jej výkonnou riaditeľkou je Michaela Podoláková.

Aké sú vaše tohtoročné očakávania?

Očakávania sú vysoké. Už teraz sa ukazuje, že mesiace január a február sú v porovnaní s rovnakými mesiacmi minulých rokov historicky najsilnejšie. Veríme, že sa nám aj tohto roku podarí záujem turistov o naše mesto naďalej zvyšovať a udržať skvelý rastúci trend. Posilňujeme naše aktivity na zahraničných trhoch – zameriavame sa predovšetkým na krajiny V4, ale aj na tie, s ktorými máme priame letecké spojenia. Spolu s národnou agentúrou SLOVAKIA TRAVEL chystáme, okrem iného, veľkú kampaň orientovanú na návštevníkov z USA, pracujeme aj na nových produktoch cestovného ruchu, ktoré pomôžu posilniť postavenie Košíc ako kultúrnej a kreatívnej Mekky Slovenska.

Čo ponúkate tohto roku návštevníkom mesta i samotným Košičanom?

Neustále pracujeme na vylepšení destinačnej web stránky a komunikácie na sociálnych sieťach. Pokračujeme v napĺňaní online kalendára podujatí na našom webe, vďaka ktorému sa každý návštevník mesta i Košičan dozvie na jednom mieste o všetkom, čo sa v Košiciach chystá. Naďalej intenzívne pracujeme na zvyšovaní počtu členov našej organizácie, aby sme prepájali celé spektrum subjektov v Košiciach a spoločne pracovali na zvyšovaní spokojnosti návštevníkov Košíc. Pripravili sme nové turistické “trhacie” mapy a letáky 7 TOP v Košiciach v štyroch jazykoch. Náš Infopoint Visit Košice naďalej poskytuje informácie nielen pre turistov, ale aj samotných Košičanov, a zároveň aj skvelé suveníry od košických autorov. No a intenzívne sa pripravujeme na veľké podujatia, ktoré nás reprezentujú doma i v zahraničí, ako sú oslavy Dňa mesta Košice, Art Film Fest, Majstrovstvá sveta veteránov v orientačnom behu, cyklistické preteky Okolo Slovenska, ale aj storočnica Medzinárodného maratónu mieru a mnoho ďalších.

V roku 2021 ste vydali netradičného turistického sprievodcu pre deti Košický detský pas.  S akou odozvou sa projekt stretol? Mienite ho poskytnúť malým turistom aj tohto roku?

Tento náš produkt cestovného ruchu mal od prvého vydania veľký úspech. V rukách detí z celého Slovenska, vrátane Košíc, je už viac ako 35-tisíc pasov. Pre veľký úspech, ale aj kvôli zameraniu na zahraničného návštevníka sme sa rozhodli vydať tri jazykové mutácie – v anglickom, maďarskom a poľskom jazyku, ktoré predstavujeme na veľtrhoch v zahraničí spolu s maskotom tohto pasu – Bukim. Okrem samotnej dotlače Košického detského pasu plánujeme vytvoriť aj jeho zjednodušenú verziu, aby sa o ňom dozvedelo skutočne čo najviac detí a rodičov. Koncom apríla opäť spúšťame veľkú kampaň plnú súťaží a odmien, zameranú na rodiny s deťmi. Novinkou je samostatný instagramový profil #kosickydetskypas, z ktorého sa malý turista dozvie všetko dôležité, prečo do Košíc pricestovať a ako tu stráviť skvelý výlet či prázdniny plné zábavy a zážitkov.  

(MJ)

Foto: Archív Visit Košice

Odporúčame

TOP články