Situácia v nemocnici v Šaci je naďalej vážna

Situácia v nemocnici v Šaci je naďalej vážna


Situácia v nemocnici v košickej Šaci je naďalej vážna. Informovala o tom Martina Pavliková, hovorkyňa skupiny Agel SK, pod ktorú táto nemocnica patrí. Pripomenula, že gynekologicko-pôrodnícka klinika nie je obmedzená.

      V súvislosti s ochorením COVID-19 je v šačianskej nemocnici 19 pacientov napojených na kyslík a dvaja na high-flow. Podporu umelej pľúcnej ventilácie (UPV) vyžadujú traja pacienti. „Štatisticky hovoríme o 100 percent nezaočkovaných na UPV a 75 percent na bežnom lôžku. Čo sa týka zdravotníckeho zariadenia, až 83 percent všetkých zamestnancov je zaočkovaných,“ priblížil riaditeľ nemocnice Pavol Rusnák s tým, že u medicínskeho personálu sa blížia k 90 percentám.
      Čo sa týka prevádzky na gynekologicko-pôrodníckej klinike, obmedzená nie je. V prípade rodičiek pozitívne testovaných na COVID-19 vedú ich pôrody v izolovaných pôrodných boxoch alebo v prípade cisárskeho rezu na operačnej sále pre COVID-19 pozitívnych pacientov. „V šestonedelí sú rodičky izolované na covidových izbách, COVID-19 negatívne rodičky rodia v normálnom režime. Prítomnosť sprevádzajúcej osoby pri pôrode je možná len pri negatívnom PCR vyšetrení nie staršom ako 72 hodín,“ dodal prednosta gynekologicko-pôrodníckej kliniky Ján Richnavský.
      Vzhľadom na závažnú a rýchlo sa meniacu epidemickú situáciu zdravotnícke zariadenie pacientov, návštevníkov a sprevádzajúce osoby vstupujúce do jeho objektov žiada, aby sa riadili informáciami zverejnenými na oficiálnych informačných kanáloch nemocnice a rešpektovali pokyny personálu.
      Šačianska nemocnica ako subjekt hospodárskej mobilizácie počas mimoriadnej situácie od 25. novembra poskytuje len neodkladnú zdravotnú starostlivosť. V nemocnici aj naďalej platí zákaz návštev a každý pacient musí mať pri vstupe riadne prekryté horné cesty dýchacie použitím respirátora FFP2.

Zdroj: TASR

Foto: www.nemocnicakosicesaca.agel.sk

Odporúčame

TOP články