Séria vygraduje siedmym zápasom

Obojstranne fantastická atmosféra, skvelé výkony aktérov, krásne góly i veľké drámy. Semifinálová séria medzi Košicami a Spišskou Novou Vsou má všetko, čo od nej čakali i tí najnáročnejší fanúšikovia hokeja. Gradácia v podobe siedmeho duelu bude teda mimoriadne atraktívnym vyvrcholením.

O tom, že sa v utorok HC ešte raz predstaví v Spiš aréne, rozhodol ukážkový výkon v šiestom domácom zápase. Takmer 6800 divákov prvýkrát vybuchlo radosťou v šiestej minúte po góle Alexa Bretona. V deviatej minúte síce vyrovnal hosťujúci Juraj Valach, no už o 36 sekúnd neskôr prinavrátil „oceliarom“ vedenie Brett Pollock a ešte v prvej tretine zvýšil Marek Bartánus v presilovke na 3:1. V tej chvíli samozrejme ožili aj spomienky na rovnaké vedenie v prvom a piatom súboji série na ľade súpera.

„Určite tam bolo déja vu,“ priznal Bartánus. „Hnali nás však výborní diváci a kolektívne sme to zvládli. Doma sme chceli ostať neporazení a to sa našťastie podarilo. Teraz to musíme zvládnuť aj vonku. Sme nohami na zemi, ale ideme si užiť siedmy zápas. Zažil som ich už niekoľko, ale snažím sa byť hlavou v prítomnosti a teraz sa sústredím iba na ten utorkový.“