Putovanie s Detským pasom

Putovanie s Detským pasom

Deti z košických základných škôl čaká v posledný deň školského roka okrem vysvedčení aj prekvapenie. Každý žiak od 1. do 7. ročníka dostane svoj vlastný pas.

Knižka, ktorú vydala oblastná organizácia cestovného   ruchu   Visit    Košice    v    spolupráci s mestom, je netradičným detským sprievodcom pri spoznávaní Košíc a okolia.

„Keďže výborný projekt bol na svete, rozhodli sme sa ho podporiť a distribuovať do všetkých základných škôl, ktorých zriaďovateľom je mesto. Netradičný pas, ktorý podporuje rozvoj turizmu v Košiciach a v okolí, má hravou formou motivovať deti k spoznávaniu mesta, v ktorom žijú, a zároveň zvýšiť návštevnosť známych atrakcií i neznámych zákutí nielen Košíc,“ vysvetľuje námestník primátora a predseda predstavenstva Visit Košice Marcel Gibóda.

Detský pas ponúka cestovateľské tipy a priestor na špeciálne samolepky, ktoré si deti môžu nalepiť po každom výlete. Za nalepené samolepky získajú malí dobrodruhovia nielen hodnosť, ale aj zaujímavé ceny. V prípade, že deti nestihnú absolvovať všetky dobrodružné výlety počas tohtoročných prázdnin, pas môžu použiť aj na budúci rok. Detský pas je bezplatne dostupný aj vo Visit Košice Infopointe na Hlavnej 59.

Atraktívny koncept a nápaditá finálna vizualizácia projektu je dielom dizajnérok Katky Rybnickej a Katky Štefankovej. „Snažili sme sa odprezentovať každú atraktivitu tak, aby bola zobrazená prostredníctvom netradičného sprievodcu, “maskota” Detského pasu, dobroducha Bukiho. Dieťa, ktoré navštívi rôzne miesta v rámci Košíc a okolia, totiž podvedome spoznáva aj ich “ducha”, teda špecifickú atmosféru miesta. Preto sme sa rozhodli vytvoriť ducha miesta, alebo mesta, z ktorého copywriter vytvoril Dobroducha,“ hovorí

K. Rybnická.

(MJ)

Odporúčame

TOP články