Prípravy na vianočné trhy vrcholia, na Hlavnej ulici pribudli stánky

Prípravy na vianočné trhy vrcholia, na Hlavnej ulici pribudli stánky

Na košickú Hlavnú ulicu v utorok 22. novembra priviezli stánky na blížiace sa vianočné trhy, ktoré sú neoddeliteľnou súčasťou Košických rozprávkových Vianoc. Košičania si tak po dvojročnej prestávke, ktorú spôsobili pandemické opatrenia, užijú tradičné trhy so stánkami a všetkým, čo k tomu patrí.

Na vianočné trhy sa môžu všetci Košičania a návštevníci mesta tešiť od 5. do 23. decembra a na Silvestra 31. decembra. Ich „skúšobná“ prevádzka sa začne už v sobotu 3. decembra.

Na vianočne naladených návštevníkov bude tento rok čakať 46 stánkov s rôznym sortimentom. Umiestnené budú tradične v priestore od Immaculaty smerom na severnú stranu Hlavnej k OD Urban. V stredovom pásme nad prekrytým potôčikom budú pre pohodlnejšiu konzumáciu pripravené stoly.

Kúpite chutné jedlo, varené víno aj darčeky

Všetky stánky s vareným vínom, medovinou, skvelým jedlom a vianočnými špecialitami, obohatené o predajcov darčekových predmetov a suvenírov, budú na Hlavnej otvorené denne od 9.00 hodiny.

Podmienkou pre trhovníkov je podávania jedál a nápojov výlučne v jednorazových obaloch vyrobených z bio degradovateľných plastov, v ekologických materiáloch (PLA plast, cukrová trstina), alebo v papierových obaloch.

Významnú časť charitatívnych aktivít v rámci Košických rozprávkových Vianoc tvorí aj Primátorky punč, ktorý sa na Hlavnej bude podávať a predávať každý deň od 5. do 23. decembra v čase od 16.00 do 20.00 hod. Výťažok z Primátorského punču poputuje rovným dielom štyrom organizáciám, ktoré pomáhajú ľuďom v núdzi.

Zdroj: Mesto Košice

Foto (ilustr.) : Miro Vacula

Odporúčame

TOP články