Polícia varuje pred dezinformáciami v súvislosti so situáciou na Ukrajine

Polícia varuje pred dezinformáciami v súvislosti so situáciou na Ukrajine

Polícia varuje pred dezinformáciami a lživou propagandou, ktoré sa šíria v súvislosti s útokom Ruska na Ukrajinu. V posledných hodinách zaznamenala zintenzívnenie aktivít rôznych účtov, stránok a skupín na sociálnej sieti Facebook, ktoré takmer každú hodinu zverejňujú statusy týkajúce sa rusko-ukrajinského konfliktu.


      „Takéto statusy sú nekriticky, bez kontextu a často bez akéhokoľvek opisu preberané z prorusky zameraných zdrojov. Ich jediným cieľom je ovplyvniť publikum v podpore smerom k Ruskej federácii,“ upozornila polícia.
      Polícia odporúča ľuďom na Slovensku sledovať celoštátne médiá a vyjadrenia oficiálnych orgánov. Vystríha pred informáciami, ktoré publikujú súkromné účty alebo ruské médiá. Vyzvala tiež na nahlasovanie proruskej propagandy priamo na sociálnej sieti.
      Tým, ktorí sa nachádzajú na Ukrajine, radí polícia sledovať miestne médiá a počúvať vyjadrenia najvyšších predstaviteľov Ukrajiny. Riadiť sa treba aj priamymi pokynmi bezpečnostných zložiek na mieste. „Pre dodatočné informácie sledujte Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí SR a jeho webovú stránku,“ dodala polícia.

Zdroj: TASR

Foto (ilustr.): unsplash.com

Odporúčame

TOP články