Počas Dušičiek sa bude parkovať aj v areáli Správy mestskej zelene

Počas Dušičiek sa bude parkovať aj v areáli Správy mestskej zelene

Areál Správy mestskej zelene na Rastislavovej 79 bude možné počas Dušičiek využiť na parkovanie. Dôvodom sú zmeny v parkovaní pred hlavným vchodom na cintorín.

Vzhľadom na aktuálne stavebné práce súvisiace s obnovou vstupu na Verejný cintorín nebude môcť verejnosť využiť parkovisko pred cintorínom na Rastislavovej ulici. Na tomto mieste bude možné len krátkodobé zastavenie na vystúp a nástup osôb s obmedzenou pohyblivosťou.

Na zmeny upozorní dočasné dopravné značenie

Až do nedele 6. novembra bude v uliciach v okolí cintorína umiestnené prenosné dopravné značenie, ktoré upozorní vodičov na možnosti parkovania. Pre motorizovaných návštevníkov je k dispozícii náhradný priestor na Cintorínskej ulici, v jednom jazdnom pruhu v oboch smeroch a na Rastislavovej ulici v pravom jazdnom pruhu od cintorína v smere na Alejovú.

Okrem toho Správa mestskej zelene v Košiciach ako správca Verejného cintorína po dohode s mestom Košice počas tohto a nasledujúceho víkendu sprístupní pre verejnosť parkovisko pred budovou aj samotný areál SMsZ na Rastislavovej 79. Vznikne tam priestor pre zhruba 80 áut, ktorý okrem tohto víkendu budú môcť motorizovaní návštevníci využiť aj od popoludnia v piatok 28. októbra do večerných hodín v utorok 1. novembra.

Vzhľadom na očakávanú zvýšenú návštevnosť Verejného cintorína vyzývame verejnosť, aby pri ceste na toto pietne miesto využívali najmä prostriedky MHD.

Odporúčame

TOP články