Päť strán sa zhodlo na podpore Polačeka vo voľbách primátora

V Historickej radnici udelili najvyššie mestské ocenenia

 Päť politických strán sa dohodlo na podpore súčasného primátora Jarolava Polačeka v tohtoročných komunálnych voľbách. Ide o výsledky rokovaní KDH, SaS, Sme rodina, NOVA a Strany rómskej koalície (SRK) v ostatných týždňoch. Informovala o tom predsedníčka Mestského koordinačného výboru KDH Lucia Gurbáľová, ktorá je aj súčasnou košickou viceprimátorkou.


      „Myslíme si, že je potrebné, aby dokončil, čo začal, a je pre nás garanciou toho, že sa do mesta nevrátia bývalé praktiky,“ uviedla Gurbáľová.
      Strany podľa nej pripravujú aj spoločnú kandidátku na poslancov do mestského zastupiteľstva a zároveň sú otvorené spolupráci s ďalšími politickými stranami, ktoré prejavia záujem participovať na spoločnom postupe v komunálnych voľbách.
      Samotný Polaček dosiaľ obhajobu primátorského postu vo voľbách neohlásil. V reakcii sa poďakoval za podporu politickým stranám, ktoré mu ju vyslovili v rokovaniach o spoločnom predvolebnom postupe.
      „Teší ma, že strany, ktoré sa zatiaľ dohodli, sú otvorené aj pre ďalšie subjekty. Nie je vylúčené, že sa k nim pridajú aj niektoré iné strany. Rád by som aj so svojim tímom dokončil to, čo som v meste rozbehol. Zároveň je pre mňa dôležité poznať aj názor Košičanov. Keď na to príde správny čas, ohlásim svoj ďalší postup,“ skonštatoval Polaček.

Zdroj: TASR

Foto (ilustr.): Miro Vacula

Odporúčame

TOP články