Pandémia seniorov nezastavila

Pandémia seniorov nezastavila

Hoci epidemiologická situácia obmedzila podujatia organizované pre košických seniorov, nenudili sa. Rada seniorov mesta Košice pripravila pre Košičanov vo veku 60+ nultý ročník vedomostnej súťaže E-Olympiáda.

Úlohou seniorov bolo prostredníctvom elektronickej komunikácie v priebehu februára až apríla postupne správne odpovedať otázky z desiatich oblastí. Súťaž bola previerkou vedomostí o meste Košice, umení, vede a technike, zemepise a turistike, z oblasti športu, prírody, zdravovedy a ďalších.

„Nultý ročník predčil moje očakávania,“ hovorí predseda Rady seniorov mesta Košice Ján Caban. „Do súťaže, ktorá sa konala pod záštitou pána primátora, sa zapojilo takmer 70 seniorov, dvanásť z nich odpovedalo na všetky otázky správne! Aj v tomto prípade však platí známe olympijské heslo – nie je dôležité zvíťaziť, ale zúčastniť sa. Vďaka E-Olympiáde sa nám aspoň sčasti podarilo zmysluplne vyplniť limitované možnosti využitia voľného času.“

Keď to pandemická situácia dovolí, vyhlásenie výsledkov a ocenenie najúspešnejších seniorov by sa malo odohrať v rámci Dní mesta Košice.

Autor: CJ

Odporúčame

TOP články