Oslavy Dňa mesta vyvrcholili cez víkend

Oslavy Dňa mesta vyvrcholili cez víkend

Desať úžasných dní osláv Dňa mesta Košice máme úspešne za sebou. Po dvoch rokoch pandemických opatrení mali Košičania a návštevníci nášho mesta možnosť opäť zažiť parádu s pestrým a bohatým programom.

Oslavy nášho mesta priniesli 50 hlavných a sprievodných podujatí, počas ktorých si každý prišiel na svoje. Nechýbali ani novinky v podaní galakoncertu v hrajúcej fontáne na Hlavnej ulici, Košickej svetelnej párty, Alpinkovej veselice MájFest či súťaži vo varení stredovekých jedál.

Foto: Peter Radvani

Jazero sa premenilo na Benátky

Obľúbená vodná show plavidiel sa aj tentokrát pri príležitosti Osláv Dňa mesta vrátila na košické jazero. Počasie nikoho neodradilo a na návštevníkov sídliska Nad Jazerom čakala v piatok večer tradične netradičná súťažná prehliadka vlastnoručne vyrobených vodných plavidiel plná zábavy, humoru a atraktívneho programu s nafukovacími atrakciami a animáciami s rozprávkovými postavičkami pre rodiny s deťmi. Atmosféru podčiarkli vystúpenia skupiny Halibanda, UsmievAnka, DJ Pepo, Incognito DJ a nechýbala ani úžasná ohňová šou.

Galavečer vo fontáne plný hviezd

Absolútnym vrcholom osláv pri príležitosti Dňa mesta Košice bol galakoncert, ktorý sa konal na priestranstve pri Štátnom divadle Košice a v spievajúcej fontáne. Okrem tanečných vystúpení tanečnej školy Outbreak a skupiny Whos´that Kidz, vystúpili speváčky Beáta Dubasová a Zuzana Smatanová. Zaspievali aj sólisti opery ŠD Košice Aneta Hollá a Marián Lukáč v doprovode Košického komorného orchestra.

Odporúčame

TOP články