Oceliari odštartovali prípravu, v kádri pribudli nové mená

Oceliari odštartovali prípravu, v kádri pribudli nové mená

Hokejisti HC Košice v utorok odštartovali spoločnú prípravu na sezónu 2023/2024, v ktorej budú obhajovať titul v slovenskej extralige a zároveň aj reprezentovať SR v Lige majstrov.

Pred sezónou sa vedenie klubu zameralo na predĺženie spolupráce s kľúčovými hráčmi a posilnenie kádra. Krátko pred začiatkom spoločnej prípravy pribudli do tímu „oceliarov“ útočníci Eduard Šimun a Róbert Bačo. Na prvom tréningu chýbali iba dvaja zahraniční obrancovia. Kanaďan Alex Breton sa k tímu pripojí vo štvrtok, Švéd Jens Olsson v pondelok.

Opory v tíme zostali

Po majstrovskej sezóne 2022/2023 nenastal zásadný odliv z kádra. Vedeniu klubu sa podarilo udržať oboch brankárov – Jaroslava Janusa aj najužitočnejšieho hráča play off Dominika Riečického. Z obrancov odišli Jordon Southorn a Ladislav Romančík, v útoku už nefigurujú Ville Leskinen, Marek Slovák, Marek Hovorka, Jakub Linet, Denis Paršin ani Radoslav Tybor. Z hráčov, ktorí nastúpili v poslednom zápase uplynulej sezóny, odišli len štyria. Fanúšikov krátko po zisku titulu potešila informácia o zotrvaní trénera Dana Cemana. V pozícii jeho asistenta skončil Fín Timo Saarikoski, ktorého nahradil krajan Ryan Collvile.

„Bolo naše prianie udržať si kľúčových hráčov. Dnes je to veľmi ťažké, preto som rád, že sa nám to podarilo. Je to lepšie aj pre fanúšikov, ktorí si v takomto prípade vedia skôr nájsť svojho obľúbeného hráča. Som veľmi vďačný za to, že ostalo viacero kľúčových hráčov,“ uviedol športový manažér HC Košice Gabriel Spilar.

Od novej sezóny začne v drese „oceliarov“ útočník Filip Krivošík, ktorý hral v minulej sezóne v Nitre. Klub s s ním podpísal otvorenú zmluvu, ktorá mu umožňuje do určitého dátumu prijať zahraničnú ponuku. Už piatu sezónu v drese HC Košice začne kapitán Michal Chovan.

Káder HC Košice

brankári: Jaroslav Janus, Dominik Riečický

obrancovia: Antonín Bartoš, Alex Breton, Radek Deyl, Jakub Ferenc, Jens Olsson, Eduard Šedivý, Cooper Zech

útočníci: Róbert Bačo, Marek Bartánus, Chase Berger, Hunter Fejes, Matúš Havrila, Michal Chovan, Joona Jääskeläinen, Oliver Jokeľ, Filip Krivošík, Patrik Lamper, Mário Lunter, Oleksandr Plochotnik, Brett Pollock, Patrik Rogoň, Eduard Šimun, Lukáš Vaculík, Tomáš Zigo

Zdroj: TASR

Foto: HC Košice

Odporúčame

TOP články