August vo Východoslovenskom múzeu bude bohatý na podujatia

August vo Východoslovenskom múzeu bude bohatý na podujatia

Východoslovenské múzeum v Košiciach (VSM) si na august pripravilo zaujímavé podujatia aj jednu novinku pre všetkých milovníkov histórie.

Letné večerné štvrtky budú v areáli Katovej bašty v auguste patriť Múzejnej obývačke. Okrem zaujímavých tém, ktoré odprezentujú múzejníci, sa môžete tešiť hudobný hosť. Najbližší štvrtok (3. 8.) budú témou pohrebné rituály starých Germánov. Areál Katovej bašty otvorí svoje brány o 18.00 hod., v cene symbolického vstupného bude aj možnosť návštevy Rodošta, Domu remesiel, či výstavy v Galérii bašta. Samotný program “v obývačke” začína o 19.00 hod..

V Katovej bašte pribudne okrem toho aj jedna zaujímavá novinka – Exteriérová výstava partnerského múzea Muzeum Podkarpackie v Krosne. Karpatská Trója predstaví jedinečný archeologický nález a jeden z najväčších skanzenov v Európe v Trzcinici.

Výročie nájdenia Košického zlatého pokladu

Posledná streda v mesiaci bude patriť komentovanej prehliadke s kurátorom. Keďže si v auguste pripomíname výročie nájdenia Košického zlatého pokladu, uskutoční sa 30. augusta o 17.00 hod. v podzemí Historickej účelovej budovy. Čo sa za 88 rokov od nájdenia pokladu stalo vám porozpráva Patrik Fečo.

Zdroj: VSM

Foto: VSM

Odporúčame

TOP články