Na zrekonštruovanom priechode na Kováčskej pribudli spomaľovacie vankúše

Na zrekonštruovanom priechode na Kováčskej pribudli spomaľovacie vankúše

Začiatkom mája začalo mesto s rekonštrukciou priechodu pre chodcov na Kováčskej ulici pri odbočke na Františkánsku ulicu. V rámci rekonštrukcie prišlo, na základe schválenia Krajského pamiatkového úradu a Krajského dopravného inšpektorátu KR PZ v Košiciach, aj k výmene dlažobných kociek za asfaltobetón.

Zároveň začiatkom júla tam došlo k osadeniu dvoch spomaľovacích vankúšov, a to v každom smere po jednom. Zatiaľ ide o dočasné riešenie, ktoré mesto plánuje koncom letných prázdnin vyhodnotiť. Ďalší postup bude závisieť od správania vodičov.

Ak tam budú jazdiť podľa predpisov a spomalia, zostanú tam len tieto dva spomaľovacie vankúše. Ak ich budú obchádzať v protismere, čo sa na základe našich pozorovaní, resp. príslušníkov Mestskej polície už viackrát stalo, pristúpi mesto k nainštalovaniu ďalších dvoch kusov spomaľovacích vankúšov.

Doterajšie dlažobné kocky neboli vhodné pre tento typ komunikácie a postupne sa nahradzujú ako napríklad na Bačíkovej, Továrenskej a Alžbetinej ulici alebo pri OD URBAN. Aj na Kováčskej sa tento priechod musel kvôli drobiacim sa dlažobným kockám viackrát opravovať. Asfaltobetón na tomto priechode je najvhodnejším riešením z hľadiska technickej udržateľnosti, ale aj z pohľadu bezpečnosti a plynulosti cestnej premávky.

(LS,CŠ)

Foto: Miro Vacula

Odporúčame

TOP články