NA NOVEJ TERASE ZAČALI TRIEDIŤ KUCHYNSKÝ ODPAD

NA NOVEJ TERASE ZAČALI TRIEDIŤ KUCHYNSKÝ ODPAD

Odpad z kuchýň už neskončí na skládkach. Od 1. januára tohto roku zákon ukladá samosprávam povinnosť triediť biologicky rozložiteľný odpad z domácností, od 1. júla 2021 musí fungovať naplno.

Na mesto Košice sa v rámci platnej legislatívy vzťahuje dvojročná výnimka vďaka zhodnocovaniu odpadu v spaľovni. Povinnosť bude pre Košice v plnom rozsahu platná až od 1. januára 2023.

Napriek tomu mestská samospráva v spolupráci s KOSIT- om a Správou mestskej zelene štartuje 1. júla pilotný projekt triedenia a zberu kuchynského odpadu v obytnom komplexe Nová Terasa. „Mesto bude mať rok a pol na získanie neoceniteľných skúseností, ktoré nám umožnia správne nastaviť logistiku systému pred jeho celoplošným spustením,“ uviedol dôvody primátor Jaroslav Polaček.

„V komplexe   Nová   Terasa   žijú   najmä   mladé   rodiny s pozitívnym vzťahom k ekológii. Táto lokalita je navyše jasne ohraničená. To bol dôvod, prečo sme sa rozhodli odštartovať projekt práve tu,“ vysvetlil starosta mestskej časti Košice- Západ Marcel Vrchota.

Do projektu budú zapojení obyvatelia bytov i rodinných domov, celkovo vyše 650 domácností.

(MJ)

Odporúčame

TOP články