LETO (aj kultúrne) klope na dvere

LETO (aj kultúrne) klope na dvere

CENTROM VÄČŠINY PODUJATÍ BUDE OPÄŤ MESTSKÝ PARK

Košické kultúrne leto sa hlási o svoje slovo. Pod dirigentskou taktovkou mesta Košice prinesie v rámci možností, ktoré dovolí epidemická situácia, veľa zaujímavých stretnutí s umelcami, hudobníkmi, tanečníkmi, spevákmi a Košičanmi. Veríme, že k nimi pribudne i značný počet návštevníkov a turistov milujúcich naše mesto.

Väčšina podujatí sa uskutoční tradične v Mestskom parku pri železničnej stanici. Otvárací a záverečný program sa ale tento rok udomácnia v obľúbenom Kulturparku. Košické kultúrne leto sa spolu s ďalšou letnou sériou akcií, známou ako Leto v parku, stane súčasťou prázdninového života v ďalšej mestskej časti.

O pompézne otvorenie 1. 7. 2021 o 17. hodine sa postará jubilujúci folklórny súbor Vranovčan. So svojou hudobnou, tanečnou a speváckou zložkou nás prevedie bohatou klenotnicou slovenského ľudového umenia.

Obľúbené série koncertov Čaj o piatej prinesú vždy v nedeľu o 17. hodine do Mestského parku vynikajúcu hudbu v podaní známych i menej známych interpretov. Letné podvečery spríjemnia Štefan, Tomáš a Dávid HUNDŽOVCI (11. 7.), MODUS MEMORY s Mariánom GREKSOM (18. 7.), Salónny orchester CASSOVIA (8. 8.) a KOMBOZET QUARTET (22. 8.).

V pozvánkach mesta toto leto nebudú chýbať ani obľúbené Pikniky v parku (25. 7. a 15. 8. od 15. hodiny) s mladými DJ-mi, Ujom Ľubom, divadlom HALIGANDA, interaktívnym maľovaním, petangom, power jogou, re-dizajnom starých bicyklov Dutch Bike a ďalšími prekvapeniami. Súčasťou letnej ponuky bude i „návšteva“ Fantóma opery   prostredníctvom    husľovej    klasicko-modernej šou BRUNHILDY LINSEL a formácie ECLIPTIC (1. 8.).

Kultúrne leto v Košiciach zatvorí svoje brány v Kulturparku tradičnou hudobnou prechádzkou najznámejšími operami a operetami sveta v atraktívnom koncerte OPERETA GALA. Exkluzívna show so známymi hitmi hudobných umelcov a sólistov z maďarskej Interoperety Budapešť pod vedením šéfdirigenta Pála Farkasa, špeciálne „ušitá“ podľa želaní Košičanov, na vás čaká 29. 8. 2021.

Všetci si uvedomujeme, že hlad po kultúre je obrovský. Na pamäti ale musíme stále mať vývoj epidemickej situácie, ktorý pravidelne sledujeme a podľa aktuálnych podmienok a možností, v súlade s platnými vyhláškami a predpismi, všetky podujatia pripravujeme. Tešíme sa na vás a vopred ďakujeme za dodržiavanie opatrení.

Richard Herrgott

Odporúčame

TOP články