Na Mieri vznikne nové hokejbalové ihrisko s dažďovou záhradou

Na Mieri vznikne nové hokejbalové ihrisko s dažďovou záhradou

Mesto Košice pokračuje v investíciách do zlepšovania športovej infraštruktúry na školách a revitalizácii verejných priestranstiev. V areáli budovy bývalej ZŠ Park mládeže na sídlisku Mier, ktorá v súčasnosti slúži na vzdelávacie účely študentom tamojšieho gymnázia, sa v nasledujúcich dňoch začne s výstavbou nového športoviska pre širokú verejnosť.

Z časti nevyužívaného dopravného ihriska vznikne nové hokejbalové ihrisko s rozmermi 32×53 metrov, ktoré bude po celej ploche ohraničené mantinelom. Zároveň sa tam osadia aj nové basketbalové koše. V rámci revitalizácie verejného priestranstva v areáli školy vyrastie na ploche 112 m2 aj dažďová záhrada, ktorú budú skrášľovať rôznych dreviny a rastliny. Tie budú okrem zadržiavania vody plniť aj estetickú funkciu. 

Revitalizácia bude stáť 204 000 eur

Vo verejnom obstarávaní na zákazku „Revitalizácia areálu v Parku mládeže Košice“ uspela spomedzi troch uchádzačov košická spoločnosť Eurobau s cenou 204 000 eur s DPH. S prácami tam ich robotníci a stavebné mechanizmy začnú v úvode augusta a na dokončenie majú podľa zmluvy 60 pracovných dní. Hotovo by tak mali mať v druhej polovici októbra.

Nové hokejbalové a basketbalové ihrisko budú môcť využívať fanúšikovia pohybu v každom veku vrátane amatérskych partií alebo športových klubov. Namiesto klasického vrátnika ich na ihrisko vpustí aplikácia v mobile, ktorú mesto predstaví verejnosti pri slávnostnom otvorení.

„Záleží nám na tom, aby naše deti mohli športovať v zdravom prostredí a na kvalitných športoviskách. Keďže ich tam chceme prilákať čo najviac, na rozvoj športovej infraštruktúry v školách sme pre tento vyčlenili dva milióny eur. Revitalizácia v Parku mládeže je jedným z projektov, ktoré v sebe spájajú šport a ekológiu kvôli možnosti poprechádzať sa a relaxovať v novej dažďovej záhrade. Máme pripravené aj smart riešenia, ktoré pri vstupe na ihrisko alebo pri odchode z neho ocenia všetci športovci,“ uviedol primátor mesta Košice Jaroslav Polaček (nezávislý). 

Budúci rok je v pláne aj modernizácia tamojšieho atletického oválu

Ako pripomenul, budúci rok sa tam ešte chystá aj modernizáciu zarasteného atletického oválu a jeho premena na moderné športovisko. Zároveň v spolupráci s MČ Sever vzniknú aj ďalšie priestory na oddych. 

Mesto počas leta investuje aj do modernizácie viacerých telocviční a ihrísk v areáloch svojich škôl. Na ZŠ Nám. L. Novomeského sa pokračuje v budovaní nafukovacej haly pre atletiku. Robotníci pracujú aj v areáli ZŠ Starozagorská, kde sa v júni začalo s modernizáciou atletického oválu a výstavba ihriska pre malý futbal.

V telocvični bývalej ZŠ Petzvalova sa nedávno vymenila palubovka za tú, ktorá sa ešte začiatkom roka využívala na ligové zápasy basketbalistiek Young Angels v Angels aréne, ktorá sa teraz takisto modernizuje. Zároveň sa dokončujú záverečné úpravy pri výstavbe Centra úpolových športov na bývalej ZŠ Poľná v Košickej Novej Vsi. Doposiaľ tam bolo investovaných takmer 290 000 eur. Centrum prioritne určené pre kontaktné a bojové športy sa má do prevádzky oficiálne spustiť v septembri tohto roka.

(DT)

Foto (ilustr.): Unsplash.com

Odporúčame

TOP články