Na „čéhačku“ sa dnes začala letná sezóna

Na „čéhačku“ sa dnes začala letná sezóna

V piatok 1. júla o deviatej hodine na legendárnom kúpalisku Červená hviezda pri autobusovej stanici oficiálne odštartovala letná sezóna. Neskoršie otvorenie kúpaliska spôsobilo sťahovanie Centra pomoci ukrajinským utečencom, ktoré v areáli v uplynulých troch mesiacoch fungovalo.

„Čéhačko“ rovnako ako kúpalisko Rumanova v Mestskom parku spravuje mestský podnik Tepelné hospodárstvo (TEHO). Podľa námestníka riaditeľa pre ekonomiku spoločnosti TEHO Štefana Ferencza navštívilo kúpalisko na Rumanovej od jeho otvorenia pred dvoma týždňami už vyše 10 000 spokojných návštevníkov. Na kúpalisku Červená hviezda zaznamenali jubilejného 500-tého návštevníka už tesne po poludní, keď tam teplota dosiahla vyše 35°C.   

Pre obe kúpaliská zároveň platí, že ceny vstupného sa oproti minulému roku nezmenili. Oba obľúbené areály budú až do konca letných prázdnin otvorené každý deň od 9.00 do 19.00 hod. Výnimkou je dnešok, keď ich otváracie hodiny TEHO kvôli vysokým teplotám predĺži až do 20.00 hod.

Návštevníci sa v lete neokúpu vo vodnopólovom bazéne

Na „čéhačku“ sú pre túto sezónu k dispozícii tri bazény, plavecký, neplavecký a detský, s celkovou výmerou 1 172 m2. Teplota vody sa v nich v piatok pohybovala od 27 do 29 °C. Aj tento rok je v prevádzke bezplatná vírivka s ohrievanou vodou, do ktorej sa zmestí sedem ľudí. K dispozícii sú aj štyri bufety a bistro, bezplatná wi-fi, ležadlá a za poplatok aj lehátka. Skrinka v šatni je zahrnutá v cene vstupenky.

Novinkou pre túto sezónu je knižnica plná kníh, ktorá pribudla v spolupráci s Knižnicou pre mládež mesta Košice. Knižky si môže návštevníci voľne požičať a spríjemniť si tak pobyt na kúpalisku. V priebehu sezóny pribudnú aj bezpečnostné skrinky na uschovanie cenných vecí.

Najväčšou zmenou oproti minulému roku je to, že plavci nebudú môcť počas tejto sezóny využívať vodnopólový bazén. V súčasnosti na ňom prebiehajú stavebné práce spojené s jeho zastrešením, aby mohol fungovať celoročne. „Stavebné práce budú prebiehať tak, aby čo najmenej rušili návštevníkov. Počas otváracích hodín kúpaliska sa nebudú realizovať hlučné ani prašné práce,“ vysvetlil Štefan Ferencz.

Kapacita kúpaliska sa kvôli rekonštrukcii dočasne znížila o tretinu

Kvôli stavebným prácam na vodnopólovom bazéne sa po dohode s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva (RÚVZ), ktoré vydáva povolenia na prevádzku, na Červenej hviezde znížila pre túto sezónu kapacita z pôvodných 1 200 na 800 návštevníkov. Kapacita kúpaliska Rumanova je 1 200 ľudí.

Na webových stránkach www.cervenahviezda.sk a www.kupaliskorumanova.sk sú dostupné informácie o aktuálnom počte návštevníkov či teplote vody, on-line kamery na vybrané bazény, a je tam aj možnosť zakúpiť si lístky v predstihu online a vyhnúť sa čakaniu v rade pri pokladni. Okrem väčšieho pohodlia návštevníci týmto spôsobom aj ušetria, keďže online lístky sú zhruba o 50 centov lacnejšie.

Vstupné – Kúpalisko Červená hviezda (v eurách)

Dospelý denný                                           6,50

Dospelý zľavnený – po 15.00 hod.            5,00

Detský denný                                             5,00

Detský zľavnený – po 15.00 hod.               4,00

Dôchodca, ZŤP                                           4,00

Študenti ISIC, EURO                                    5,50

Vstupné – Kúpalisko Rumanova (v eurách)

Dospelý denný                                           5,50

Dospelý zľavnený – po 15.00 hod.             4,50

Detský denný                                             4,50

Detský zľavnený – po 15.00 hod.               3,30

Dôchodca, ZŤP                                           3,30

Študenti ISIC, EURO                                    5,00

V platnosti zostávajú aj zľavnené rodinné vstupenky 2+2 (dvaja dospelí a dve deti za 20 eur) resp. 2+1 (dvaja dospelí a jedno dieťa za 16 eur). Takisto je možné zakúpiť si aj permanentku na 20 vstupov za 110 eur pre dospelých, resp. 85 eur pre deti.

(DT)

Foto: Miro Vacula

Odporúčame

TOP články