Mrzela len stratená nula

O zotrvanie v extralige bojujúci nováčik z Humenného pricestoval do Steel arény so sebavedomím načerpaným triumfom 5:1 v zemplínskom derby na ľade Michaloviec a hneď v úvode súboja 40. kola dostal šancu skórovať v presilovke o dvoch hráčov. Výborne pracujúca obrana istená spoľahlivým Jarom Janusom však nepríjemnú situáciu ustála a v polovici dvanástej minúty predviedol ukážkový blafák Brett Pollock.

Oceliari pridali po góle aj vo zvyšných dvoch tretinách. Ako víťazný sa napokon do štatistík zapísal krásny moment Olivera Jokeľa z 30. minúty.

„Bola tam dobrá práca predošlého striedania. Udržali pásmo, prestriedali a Edo Šedivý mi to pekne prihral. Vyskúšal som takéto zakončenie a som rád, že to vyšlo,“ pousmial sa 32-ročný Košičan po svojom treťom presnom zásahu sezóny. Samotný duel bol podľa neho náročný, no nič iné sa ani nečakalo. „Vedeli sme, že Humenné vyhralo v Michalovciach a má slušnú formu. Pripravili sme sa tak, aby sme kontrolovali hru a myslím si, že sa nám to podarilo. Mrzí len tá strata nuly Jara Janusa.“

Košický brankár prišiel o druhý shutout sezóny 34 sekúnd pred koncom stretnutia, keď ho v presilovke po vylúčení Patrika Rogoňa prekonal český útočník Michal Kvasnica.