MHD v Košiciach opäť premáva v bežnom režime

MHD v Košiciach opäť premáva v bežnom režime

Zhruba po mesiaci začali v uplynulých dňoch v Košiciach opäť premávať všetky spoje, ktoré Dopravný podnik mesta Košice (DPMK) do odvolania nevypravoval pre zvyšujúci sa počet práceneschopných vodičov a poruchy vozidiel. Išlo približne o 120 vybraných spojov autobusových liniek.

Hovorkyňa DPMK Vladimíra Petrušová ubezpečuje cestujúcu verejnosť, že prevádzka mestskej hromadnej dopravy (MHD) v súčasnosti nie je ohrozená.
      Situáciu podľa nej citeľne zlepšili ukončené výluky električkovej dopravy aj zapožičané autobusy. „Z dôvodu ukončenia spomínaných výluk sa do výpravy opätovne zaradilo 12 autobusov a 20 vodičov,“ povedala. Zlepšenie situácie nesúvisí s novými autobusmi, ktoré do Košíc dorazili, tie zatiaľ nie sú zaradené do výpravy.
      Napriek priaznivému vývoju podľa Petrušovej stále dochádza k výpadkom spojov. Najčastejšie ide o poruchy mechanických častí, ako dvere, nápravy či klinové remene. Z väčších porúch sú to najmä chladenie motora a poruchy automatických prevodoviek.
      V súvislosti s pandémiou nového koronavírusu v súčasnosti evidujú desať vodičov v karanténe. „K obmedzeniam z personálnych dôvodov nedochádza, MHD funguje aj naďalej v plnej prevádzke v režime pracovné dni – školský rok,“ dodala.

Zdroj: TASR

Odporúčame

TOP články