Mestskú políciu nájdete aj priamo na Hlavnej ulici

Mestskú políciu nájdete aj priamo na Hlavnej ulici

Nové vysunuté pracovisko sa nachádza na prízemí Historickej radnice na Hlavnej 59 v Košiciach. Jeho služby môžu občania alebo návštevníci využiť v pracovných dňoch od 7 ráno do 19 večer. Dispečing bude fungovať nepretržite. Nové priestory mesto nestáli ani 7000 eur.

Náčelník MsP Slavomír Pavelčák počas otvorenia skonštatoval, že hlavnou myšlienkou je zvýšenie bezpečnosti obyvateľov a návštevníkov mesta Košice ako aj priblíženie sa príslušníkov MsP k obyvateľom a návštevníkom mesta.

„Chceme byť čo najbližšie k občanom a snažiť sa riešiť ich podnety a pripomienky. Samozrejmosťou bude aj poskytovanie informácií súvisiacich s kompetenciami mesta, naši príslušníci im poradia napríklad aj to ako môžu podať nejakú žiadosť. Okrem toho tu bude umiestnená aj Pohotovostná ochranná jednotka MsP (POJ). V prípade nahláseného narušenia verejného poriadku alebo páchania inej protiprávnej činnosti budú môcť príslušníci POJ rýchle a efektívne vykonať zákrok. Som presvedčený, že aj týmto spôsobom prispejeme k zvýšeniu bezpečnosti občanov a návštevníkov mesta. Verím, že aj vďaka tomu budeme môcť lepšie spolupracovať a spoločne riešiť vzniknuté problémy aj s vedením mestskej časti Staré mesto,“ uviedol.

Zriadenie nových priestorov nestálo ani 7000 eur

Podľa primátora mesta Jaroslava Polačeka (nezávislý) sa myšlienka zriadiť nové priestory priamo na Hlavnej ulici zrodila pred dvoma rokmi. Po zvládnutí všetkých administratívnych procesov a získaní potrebných povolení sa v uplynulých týždňoch začalo so zariaďovaním priestorov. Ich vybavenie vyšlo mestský rozpočet na takmer 7000 eur. Keďže policajti sídli v mestskej budove, nemusia platiť za prenájom priestorov.

„Dlhodobo sme hľadali vhodný priestor, aby sme mohli v centre mesta otvoriť toto nové pracovisko. Odteraz môžeme byť opäť bližšie pre všetkých ľudí, ktorí potrebujú pomoc alebo s niečím poradiť. Zároveň tým môže Mestská polícia efektívnejšie pracovať a jej príslušníci tu budú mať vytvorené aj svoje nové zázemie. Takisto dúfam, že sa podarí eliminovať aj rôznych žobrajúcich a obťažujúcich ľudí v centre mesta.“

Nové priestory vysunutého pracoviska uvítal aj starosta mestskej časti Staré mesto Igor Petrovčik (nezávislý). Ako doplnil, verí, že aj na základe podnetov a požiadaviek ich mestskej časti, sa príslušníkom mestskej polície podarí dosiahnuť bezpečnosť a poriadok pre všetkých, ktorí sa tam pohybujú a pracujú.

MsP má v súčasnosti spolu 285 mestských policajtov. Na ich novom pracovisku na Hlavnej bude zaradených 19 príslušníkov POJ. Stanica MsP Stred na Tajovského 9 zostáva fungovať v doterajšom režime s tým, že jeden z kvarteta jej koordinátorov bude mať odteraz službu aj na Hlavnej ulici.

Odporúčame

TOP články