Primátor Polaček vyzýva na podporu očkovania

Primátor Polaček vyzýva na podporu očkovania

Aby Košice na COVID automate neprešli do čiernej farby, stačí aby sa zaočkovalo približne 1000 ľudí nad 50 rokov. S výzvou na podporu očkovania proti COVID-19 na to poukázal primátor Košíc Jaroslav Polaček.

Prechod do čiernej farby by zároveň znamenal ďalšie sprísnenie protipandemických opatrení. „V Košiciach nám stačí 1000 – 1200 ľudí nad 50 rokov, aby sme už do čiernej zóny nepadli, teda aby sa nestalo, že nebudú fungovať fitká, nebudú svadby, rôzne spoločenské udalosti a aktivity. Chcel by som ísť príkladom, a teda poďme spolu uvažovať, ako vieme ľudí nejakým spôsobom ešte namotivovať, pretože Košice o dva týždne do čiernej farby padnú a stačí nám strašne málo, aby nepadli,“ uviedol Polaček počas rokovania Zastupiteľstva Košického samosprávneho kraja (KSK), ktorého je poslancom.

Oznámil zároveň, že v nedeľu (24. 10.) sa dal zaočkovať treťou dávkou vakcíny proti ochoreniu COVID-19. „Ja som sa rozhodol pre tretiu dávku kvôli sebe a kvôli svojim blízkym,“ uviedol na sociálnej sieti.
      Košice sú podľa COVID automatu aktuálne v druhom stupni ohrozenia, teda v bordovej farbe. Pri dosiahnutí 65-percentnej hranice plne zaočkovaných ľudí vo veku nad 50 rokov sa stupeň rizikovosti v okrese zníži o jeden stupeň smerom nadol.
      Na krajskom zastupiteľstve Polaček vyzval predstaviteľov samospráv na aktívnejšiu úlohu v rámci kampane za očkovanie. Kampaň by podľa neho mohla robiť aj krajská agentúra cestovného ruchu.
      Predseda KSK Rastislav Trnka uviedol, že samosprávny kraj je aktívny v boji s novým koronavírusom, o čom svedčí aj vysoké množstvo a podiel vakcín podaných obyvateľom z úrovne kraja. „Čo sa týka kampane, chceme vyvíjať aktivity na podporu očkovania, avšak potrebujeme akési poverenie z ministerstva. Uchádzame sa oň už druhý mesiac. Verím, že nakoniec toto poverenie príde a budeme môcť spustiť aktivity, ktoré máme pripravené,“ povedal.

Zdroj: TASR

Odporúčame

TOP články