Mesto ruší silvestrovský program

Mesto ruší silvestrovský program

Mesto Košice úplne ruší silvestrovský program a oslavy príchodu nového roka. Dôvodom je pandemická situácia.

Po konzultácii s regionálnymi hygienikmi dospelo mesto Košice k definitívnemu rozhodnutiu a oslavy príchodu nového roka ruší úplne. Okrem už dávnejšie odrieknutého Detského Silvestra v Historickej radnici nebude možné zorganizovať ani ohňovú šou. Tá bola pripravená namiesto ohňostroja, keďže predstavuje ekologickejší spôsob osláv nového roka.

V súvislosti s iniciatívou Únie miest Slovenska, v rámci ktorej rôzne samosprávy venujú ušetrené peniaze útulkom, vyčlenilo mesto Košice historicky najviac peňazí na podporu občianskych združení, ktoré sa venujú pomoci túlavým zvieratám. V rozpočte na rok 2021 bolo vyčlenených celkovo 185 tisíc eur, z ktorých 65 tisíc bolo rozdelených medzi najväčšie občianske združenie.

Útulok UVP Košice dostane 22 500 eur, Viac ako 22 tisíc dostane Srdce pre mačky, 16 250 eur poputuje na Malú farmu a 4550 eur dostane OZ Psy ulice.

Zvyšok predstavovali náklady spojené so spustením novej karanténnej stanice. Ak by mesto chcelo peniaze z rozpočtu viazané na kultúrne podujatia využiť na iný účel, museli by to schváliť poslanci na niektorom z nasledujúcich rokovaní mestského zastupiteľstva.

(LS)

Foto: Mesto Košice/Miroslav Vacula

Odporúčame

TOP články