V Historickej radnici ocenili dvadsať výnimočných pedagógov

V Historickej radnici ocenili dvadsať výnimočných pedagógov

Sálu Historickej radnice zaplnili včera učitelia z celého mesta takmer do posledného miesta. V jej priestoroch slávnostne ocenili dvadsiatku najlepších košických učiteľov zo základných a materských škôl v meste. 

Tí si z rúk primátora Jaroslava Polačeka (nezávislý) a jeho námestníčky Lucie Gurbáľovej (KDH) prevzali ocenenia za svoju prácu v školstve a prínos k vzdelávaniu detí. 

Primátor pedagógom: Vašou zásluhou ponúkajú košické školy kvalitné vzdelanie

„Chcem sa poďakovať za pozornosť, ktorú venujete našim deťom, za rešpekt individualít, za podporu silných stránok, za hľadanie inovatívnych metód a foriem práce, ale aj za toleranciu k nedostatkom žiakov i nás rodičov. Ďakujem vám za vašu vynaliezavosť, citlivý prístup, a to špeciálne v nedávnych časoch, ktoré poznačili bezprecedentné krízy. Vašou zásluhou ponúkajú školské zariadenia v našom meste kvalitné vzdelanie a v celoslovenských meradlách dosahujú vynikajúce výsledky, na ktoré sme veľmi hrdí,“ uviedol v príhovore primátor mesta Jaroslav Polaček (nezávislý)

V aktuálnom vydaní rebríčka INEKO sa medzi 30 najlepšími základnými školami na Slovensku nachádzajú kvarteto škôl z metropoly východu – ZŠ sv. Cyrila a Metoda na Bernolákovej 18 v mestskej časti Západ, ZŠ Staničná 13 na Juhu, ZŠ Park Angelinum 8 a ZŠ Nám. L. Novomeského 2 v Starom Meste. 

Prevzali si ocenenie za dlhoročnú prácu aj inovatívny prístup

Návrhy na ocenenia zasielali mestu už tradične riaditelia škôl, nominácie boli udelené predovšetkým za dlhoročnú prácu pedagógov v školstve, výsledky v súťažiach či inovatívne prístupy k vzdelávaniu. 

„Nedá sa to robiť bez toho aby ste tomu verili, aby zo seba dali všetko. Veľmi s vážim, že som bola ocenená. Vnímam to nielen ako ocenenie mojej práce ako riaditeľky školy, ale predovšetkým ako ocenenie celého nášho kolektívu, pretože riaditeľ bez učiteľov by nič nedokázal. Ďakujem mestu Košice, že na nás pedagógov nezabúda a vytvára nám kvalitné podmienky,“ uviedla jedna z ocenených a zároveň riaditeľka ZŠ Ľudovíta Fullu Maurerova 1 Katarína Martiňáková.

„Chcela by som sa poďakovať všetkým učiteľom v meste, veľmi si vážime ich prácu a držíme im palce, aby sa im darilo vzdelávať a vychovávať naše detí tak, aby sme na nich mohli byť v budúcnosti hrdí,“ uzatvára vedúca oddelenia školstva košického magistrátu Beáta Lopušniaková.

Za uplynulý rok mesto investovalo do rekonštrukcií škôl takmer 6,5 milióna eur

Mesto Košice má vo svojej zriaďovateľskej pôsobnosti 34 základných škôl, 56 materských škôl, 5 základných umeleckých škôl ako aj jedno Centrum voľného času a jednu jazykovú školu. Podľa primátora  je zdravé, kvalitné a bezpečné zázemie škôl nevyhnutné pre výchovu detí. Aj preto mesto Košice iba za uplynulý rok investovalo do opráv a rekonštrukcií svojich škôl a ich športových areálov takmer 6,5 milióna eur. 

Zoznam ocenených pedagógov

Mgr. Agáta Bérešová (ZŠ Mateja Lechkého ulica Jána Pavla II. 1) 

Mgr. Ľuboslava Bozogáňová (ZŠ Staničná 13)

PaedDr. Jarmila Bóriková (ZŠ Jenisejská 22)

Mgr. Božena Ferková (ZŠ sv. Cyrila a Metoda Bernolákova 18).

Mgr. Eva Gomolčáková (ZŠ Bernolákova 16)

Mgr. Katarína Gajdošová (ZŠ Kežmarská 30)

Stanislav Hreha, DiS. art. (Základná umelecká škola Bernolákova 26)

Edita Jánošdeáková, DiS. art. (Základná umelecká škola Márie Hemerkovej Hlavná 68)

Mária Kavečanská (MŠ Nešporova 28)

Dana Kleinová (MŠ Jaltská 33)

Mgr. Miroslava Marušáková (ZŠ Park Angelinum 8)

PaedDr. Katarína Martiňáková (ZŠ Ľudovíta Fullu Maurerova 21)

Ľudmila Mrázová (Centrum voľného času Orgovánova 5)

Zuzana Pěčková (MŠ Galaktická 11)

Mgr. Stela Safková (ZŠ Tomášikova 31)

Jana Slovinská (MŠ Za priekopou 57)

Mgr. Jarmila Somošová (ZŠ Belehradská 21)

Mgr. Iveta Strukanová (MŠ Budapeštianska 1)

Mgr. Zuzana Tomčová (MŠ Jenisejská 24)

Mgr. Daniela Vajková (ZŠ Krosnianska 4). 

Zdroj: DT

Foto: Miro Vacula

Odporúčame

TOP články